7 způsobů, jak spatřit bezpečné svatyně slona

, které je často považováno za symbol Thajska, je asijský slon důležitou součástí thajského života. Ale co jezdící slony v Thajsku? Moderní ekoturistika se zamračí na většinu slonů „svatyně“, ale některé jsou (mnohem) lepší než jiné. Zde je návod, jak říct dobré svatyni slonů od špatného.

V Thajsku je slon držen v téměř pověrčivé úctě. Všude zde uvidíte obrázky a sochy. Dokonce i národní pivo se nazývá „Chang“ – thajský pro „slona“.

S takovou úctou a úctou slonů byste si mysleli, že jejich blaho v Thajsku bude prioritou.

Takže když najdete turistické místa, která se nazývají „domovy pro odchod do důchodu“ a „svatyně“ pro slony, mysleli byste si, že zvířata byla na nejlepším místě možné mimo jejich přirozené prostředí.

Problém je v tom, že na mnoha těchto místech je slony nabízeno velmi málo odchodu do důchodu nebo svatyně, které nabízejí návštěvníkům, kteří přitahují příležitosti k interakci, krmení a dokonce jezdit velkolepá tvory.

Sloni v těchto situacích jsou nuceni – často brutálně – pracovat a být v situacích daleko od jejich přirozených návyků nebo stanoviště.

Ale tady je kicker: Pro návštěvníky je to snadná chyba.
Pro ty, kteří chtějí zažít thajské slony, je obtížné rozeznat jen z zdánlivé reklamy, která centra udržují své slony v nejlepších možných podmínkách.

Dokonce i – jak jsme zjistili k našemu zmáčknutí – když přijde centrum doporučené spolehlivým hotelem, není zaručeno blaho slonů.

Před několika lety, na cestě do Krabi z našeho hotelu, který doporučil svatyni slona k návštěvě. Sloni vypadali v dobrém zdraví se spoustou prostoru, jídla, vody a přírodního terénu.

Zpracovatelé – známí jako Mahmouts – každý ovládal býčí háček nebo ankus, které jsou dlouhé kovové háčky připevněné k dřevěným holebům, které mahmouty používají k nejprve „zlomit“ divoké slony, trénovat je a nakonec je ovládat.

Při pohledu zpět na naši zkušenost s tím, co víme nyní, toto místo rozhodně nebylo nejhorší z tzv. Slokových svatyně, ale v žádném případě to nebylo ani nejlepší.

Nedávno jsme měli to štěstí, že jsme slyšeli Lindsay Hartley-Backhouse od Světové ochrany zvířat hovořit na konferenci Travel Writers Convention (ASTW) v Bangkoku o slonech v Thajsku.

Zde jsou její tipy, jak znát dobré svatyně slonů od těch špatných.

7 způsobů, jak zjistit svatyni bezpečného slona

1. Nespoléhejte se na jméno

Jména jako „Sanctuary“ a „Retirement Home“ zní dobře, ale nemusí nutně nic znamenat. Nespoléhejte se na reklamu na prima facie – proveďte svůj výzkum a ujistěte se – pokud chcete vidět slony v Thajsku – že jdete na správné místo.

2. Podívejte se, nedotýkejte se

Dostatek blízko k dotedění slonů znamená, že zúčastnění lidé pravděpodobně nepoužívali pozitivní techniky k péči o zvířata.

Aby se mohl dostat dostatečně blízko k divokému slonu, aby se je dotkl, znamená to, že v určitém stádiu pravděpodobně budou „zlomeni“. Pokud můžete jezdit na slonech, díváte se na špatné centrum – vypadněte odtamtud.

3. Vypadají sloni šťastně?

Sloni ukazují přirozené chování a jsou schopni se chovat přirozeně ukázat, jaké místo navštěvujete. Zkontrolujte, zda jsou sloni schopni být společně společně, procházet a pasou se podle libosti. Pokud existují náznaky nouze-otřes hlavy nebo kymácející se-odejdou.

4. Žádné známky slonů

Chov v zajetí není obvykle přátelský slon-sirotčince, jaké vidíte na Srí Lance, jsou jiný příběh.

5. Sloni se zacházejí s úctou a laskavostí

Jedním snadným způsobem, jak to zkontrolovat, je, zda jsou mahmouts ve vhodné vzdálenosti a buď žádné známky býčích háčků nebo jsou k dispozici pouze pro nouzové použití. Uvědomte si, že i hůl může mít do ní zatloupený hřebík, který může stále fungovat jako býčí háček nebo Ankus. Někteří Mahmouts prostě nosí hřebík v ruce, aby použili jako tajný Ankus, který je samozřejmě těžší najít.

6. Známky vzdělávání

Dobrá centra budou chtít vzdělávat návštěvníky o ochraně. Pokud je v centru více než jen být schopen vidět slony a personál, který vám chce říct více o návycích a životním prostředí slonů, je to dobré znamení.

7. Ceny

Pravda za to je, že dobří budou pravděpodobně dražší. Platí mahmouty správně, sloni budou mít více prostoru a budou správně krmeni a zaměstnanci budou lépe obeznámeni ve vzdělávání a ochraně.

A co je nejdůležitější ze všech:

Pokud centrum říká: „Sloni jsou domestikováni“, není to dobré znamení.

Online zdroje na pomoc vašemu výzkumu správného Thajského slonů

Od roku 2014 již Intrepid Travel již neprodává, propaguje ani nedoporučuje prohlídky míst, kde můžete jezdit slony.

Světová ochrana zvířat je globální organizace zaměřená na přivedení blahobytu pro zvířata do popředí. Zde je jeden z jejich článků o turistice slonů v Thajsku.

Thajsko sloni jsou specifické charitativníFicky se zaměřil na změnu blaho slonů v Thajsku. Jejich stránky jsou skvělým zdrojem pro lidi, kteří zkoumají, kam jít a zažít slony v Thajsku.

Sloni a lidé měli vztah již stovky let, ale vždy to nebylo nejvhodnější. Nyní je čas, aby lidé uznali, že sloni jsou skutečně jedním z nejlepších aktiv na světě.

A teď víme lépe, musíme dělat lépe.

Obrázky přes Unsplash, kredit: Jason Briscoe, Loic Furhoff

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post 30 smíšených nápojů za 30 dní – 25. den: Po večeři Mint Mint Mixed Drink
Next post Žádost o mongolské vízum v Šanghaji