10 věcí, které můžete dělat v rozdělení – vrchol Chorvatska

Chorvatska se rychle stává jedním z nejlepších a mnoha ekonomických cestovních spotů v Evropě. Split je úžasná základna, ze které prozkoumá různé části země. Ale s tak četnými věcmi, které můžete dělat v rozdělení, to přispívá k odlišnému cíli podle svých vlastních zásluh.

S jeho krásnými plážemi, svěží krajinou a malebnými místy přitahuje Chorvatsko různé typy návštěvníků. Cestovatel, milovník pláže nebo hledač kultury, existuje nějaký počet úžasných věcí, které se mají dělat v rozdělení, které osloví všechny.

Potulování po ulicích starověkého města
Nejlepší věci, které musíte dělat v rozštěpení, se pohybují od zkoumání starověkých paláců a pevností až po nasávání chorvatského slunce sklenkou červeného vína v ruce. A pokud jste fanouškem mořských plodů, budete dychtivě ochutnat čerstvý úlovek dne na této části dalmatického pobřeží!

Split je také známý tím, že je jedním z webů, kde natáčeli populární televizní seriál Thrones. To v posledních letech zvýšilo jeho popularitu jako cíl cesty.

Přečtěte si více: Průvodce cestováním v Split, Chorvatsko

Co dělat v rozdělení – v rámci rozdělení

Prozkoumejte Dioklecianův palác

Návštěva Diocletianův palác se automaticky stane na seznamu jako jedna z nejlepších věcí, které můžete dělat v rozdělení. Je to částečně proto, že se budete snažit to vyhnout! Palác je mnohem spíše jako pevnost a sídlí velkou část Split’s Old Town. To znamená, že budete pravděpodobně chodit po úzkých průchodech a přes své nádvoří, když prozkoumáte staré město Split.

Římský císař Dioklecian postavil palác ve 4. století a zdobil jej mramorem z Itálie a sfingy z Egypta. Zdi paláce zahrnují bránu pojmenovanou po kovovém, zlatém, bronzu, stříbra a železáře.

Nejenže je palác centrem každodenního života v rozdělení, ale je také ponořen v bohaté historii a pozoruhodné architektuře. Díky tomu je to úžasné místo pro putování kolem a zastavení pro nějakou kávu a gelato v jedné z kaváren v jeho starověkých stěnách.

Uvnitř Dioklecianův palác

Nezapomeňte na cestovní pojištění! Je to jedna věc, kterou byste měli vždy zabalit. World Nomads je důvěryhodná volba pro cestovatele. Níže zadejte své údaje pro zcela bezplatnou nabídku.

Třete špičku Gregory of Nin sochy

Kdo je Gregory of Nin, můžete se zeptat? Středověký chorvatský biskup bojoval za to nejlepší používat chorvatský jazyk během mše (spíše než latiny). Z tohoto důvodu ho lidé z Chorvatska nyní považují za poněkud hrdinu.

Obrovská socha nejlépe mimo stěny severního paláce má exponovaný extra lesklý velký prst. Rychle si všimnete kolemjdoucích, kteří si spěchají tření špičky, když jdou o své povinnosti. Zdá se, že tření špičky sochy při recitu přání splní to!

Žádná újma při zkoušení jedné z nejhorších věcí, které byste měli dělat v rozdělení, že?

Socha Gregory of Nin

Navštivte rybí trh

Ranní rybářský trh je jedním z míst, kde se můžete podívat na Split, ve kterém můžete cítit dynamickou energii města, která pulzuje jeho jádrem. Pokud hledáte místní zážitek z rozdělení, je to ono!

Čerstvé mořské plody jsou jednou z nejlepších věcí k jídlu na dalmatském pobřeží a nenajdete lepší než tohle! Možná nepoznáte všechny ryby na trhu. Přesto si nenechte ujít prohlížení rybářů, kteří představují své zboží v četných stáncích.

Pokud máte na ubytování vybavení vaření, nákup ryb zde a vaření byste si vytvořili pro velmi ekonomické místní jídlo. Brzy ráno se však budete muset podívat na trh. Produkce se prodává velmi rychle a později během dne můžete mít omezený výběr.

Čerstvý časný ranní úlovek na rybím trhu

Ukázka značné rozmanitosti mořských plodů a měkkýšů

Jíst pozoruhodné ryby a mořské plody je bezpochyby jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat v rozdělení na potraviny. Ale můžete být mezi těmi, kteří si nechtějí vařit své vlastní. Nebojte se, stále to můžete ochutnat v četných rybích restauracích lemujících rozdělenou promenádu ​​nebo ve městě.

Většina restaurací podává čerstvé ryby a mnoho z nich se specializuje pouze na mořské plody. Neexistuje nedostatek restaurací kolem toho, aby se to stalo ideálním místem, kde si dopřát mořské plody v Dalmácii.

Najdete vše od značného steakfish a kalamári gulášů, po polévku a černý rizoto sépie. Rozmanitost jídel na bázi ryb je neomezená a obstarává patro každého milovníka ryb.

Hodování na talířích mořských plodů a měkkýšů v rozdělení
Pokud však nejste fanouškem jídel z mořských plodů, další konvenční CROAtianské jídlo je také široce dostupné. Konvenční jídla zahrnují různé typy a řezy masa, tuny čerstvé zeleniny a také úžasné místně vyráběné olivové olej.

Projděte se podél promenády

Split’s Promenade, místně nazývaná Riva, je dlouhý, široký, pěší prostor s Diocletovým palácem na jednu stranu a otevřeným mořem druhému. Je to jeden z nejdůležitějších veřejných prostorů ve městě a lidé jej obvykle používají jako místo setkání.

Kavárny, restaurace a pekárny, lemují Riva a jsou ideální pro trávení časem uvolnění procházení místního života. Odpočiňte si během dne popíjením na espresso, když si uděláte pauzu od prohlídky památek, nebo v letním večeru, když se v úžasném námořním vzduchu.

Riva je jedním z nejživějších míst, kde se můžete podívat na rozdělení, zejména proto, že lidé v některých případech používají jako místo pro kulturní akce a zábavu. Nezapomeňte se podívat, zda se tam během vaší návštěvy něco děje!

Riva in Split je široký otevřený prostor lemovaný kavárnami

Kde zůstat v rozdělení

Zde je seznam nejlepších 3 hodnocených vlastností v rozdělení. Klikněte na odkazy a podívejte se na sebe!

Sky Split House – od 38 $ / noc, 9,6 hodnocení. Klikněte zde pro poslední cenu na booking.com

Sky Split 1
Sky Split 2
Sky Split 3

Byt Superum – od 57 $ / noc, 10 hodnocení. Klikněte zde pro poslední cenu na booking.com

Superum 1
Superum 2
Superum 3

Rozdělení spánku – od 100 $ / noc, 9,4 hodnocení. Klikněte zde pro poslední cenu na booking.com

Rozdělení spánku 1
Rozdělení spánku 2
Rozdělení spánku 3

☞ Kliknutím sem zobrazíte všechny možnosti ubytování dostupné v rozdělení

Věc dělat v rozdělení – denní výlety od rozdělení

Jednodenní výlet do národního parku KRKA

Národní park KRKA je bezpochyby jedním z vrcholů Chorvatska. Park může být od společnosti Split buď veřejným autobusem, pronajmout si automobil (který je docela cenově dostupný), nebo se připojím k jedné z četných organizovaných zájezdů.

Je povoleno plavat se uvnitř národního parku KRKA za vodopády, ale národní park Plitivce Lakes to zakázal. Z tohoto důvodu a také kvůli jeho blízkosti k rozdělení je park velmi populární, zejména v letní nejlepší sezóně, takže buďte připraveni na davy v tuto chvíli.

Národní park se nachází podél řeky KRKA a zahrnuje vodopády, konzervované ekosystémy a velmi bohatou rozmanitost flóry a fauny. Můžete chodit po četných pěšinách v parku nebo dokonce vydat se na výlet po řece.

Ohromující jezera a padá jako národní park KRKA
Navštivte pevnost KLIS

Pevnost se nachází těsně nad malou vesnicí Klis, pár kilometrů od rozdělení. Může být začleněn jako součást delší denní výlet z města.

Pevnost, zabudovaná do hřebene, nabízí nejen panoramatický výhled na město, ale je také jedním z míst, kde se můžete podívat na Split, pokud jste fanouškem hry o trůny. Nastavení se zdvojnásobí jako město Meereen v sérii.

Pevnost není u skupin výletů příliš populární a dosud nebyla zasažena masovým cestovním ruchem, takže ji lze jít s relativní lehkostí a pohodlí. Můžete být dokonce jediným návštěvníkem, pokud se podíváte mimo nejlepší sezónu.

Pevnost Klis

Jít na plachetnici

Split je domovem několika charterových společností, které nabízejí plachetnice přes dalmatské pobřeží. Programy plachtění mohou být celý den nebo se rozprostírají několik dní. Můžete se dokonce připojit k lodi, která se děje na plachtění při západu slunce, což je snadno jednou z nejpopulárnějších věcí, které musíte dělat při rozdělení.

Split je přirozené město výběru, ze kterého můžete začít nebo ukončit plachetnici v Chorvatsku. Obzvláště proto, že je nejlepší ve středu dalmatinského pobřeží s četnými ostrovy, které se nacházejí v relativní blízkosti.

Západ slunce v Chorvatsku

Jednodenní výlet do Dubrovníku

Pěkné, opevněné město Dubrovníku je pravděpodobně mnoho oblíbených cílů Chorvatska. V posledních letech se to stalo ještě mnohem více, protože zde byly natočeny mnoho základních scén ve hře Game of Thrones.

Ubytování v Dubrovníku a jeho okolí vás může vrátit poměrně málo Kuna, takže zůstat v rozdělení a podniknout jednodenní výlet do Dubrovníku je alternativou k pobytu v oblasti Dubrovníku.

Jednodenní výlet může být organizován prostřednictvím veřejného přenosu nebo s agenturou pro cestu, která zahrnuje dlouhé doby cestování, takže počínaje brzy je nutností. Trasa do Dubrovníku obvykle prochází Bosnou, takže se ujistěte, že si vezměte pas.

DUbrovnik, dnes lépe známý jako Kings Landing

Go Island Hopping

Není třeba chodit na plachetnici, abyste se podívali na pobřeží Split Islands. Ostrovní skákání je možné přijímat veřejné trajekty z jednoho ostrova na druhý a je mnohem levnější než projít organizovanou plachetní chartou, i když zážitek je samozřejmě velmi odlišný.

Split je bránou k odchodu na nedaleké ostrovy Brac, Solta, Hvar, Korcula a Vis. Mnoho trajektů, které provozují trasu, také nesou vozidla. Pronájem automobilu v rozdělení a jeho používání k výletu na ostrovy je velmi výhodné, zejména v období mimo špičku, během které jsou silnice ve srovnání s výškou léta ospalejší.

Návštěva ohromujících ostrovů BRAC a HVAR by měla být na vašem seznamu věcí, které musíte udělat v rozštěpení v nákupu, abyste zažili mnohem uvolněnější životní styl a postoj k tomu, který se nachází v mnohem živějším městě Split, což občas bzučí s energií. Přečtěte si mnohem více o BRAC.

Známý zlatý roh ostrova Brac

Pokud míříte do Chorvatska, zvažte použití Split jako základny, ze které se můžete podívat na zbytek země. Zde si můžete být jisti, že z vašeho pobytu ve městě plném městu vytěžíte maximum kulturní aktivity, plážové příležitosti, gastronomické zážitky a dokonce i noční život. Je tu něco pro každého, že je rozděleno.

Podívejte se na toto rychlé video a inspirujte se k odhlášení, Chorvatsko!

Jako tento článek? Připnout!

Savesave

Zřeknutí se odpovědnosti: Kozy na silnici jsou spolupracovníkem Amazonu a také přidruženým společností pro některé další maloobchodníky. To znamená, že vyděláváme provize, pokud kliknete na odkazy na náš blog a nakupujete od těchto maloobchodníků.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Guilin, Čína: Odhlášení drakových páteřních rýžových teras
Next post How blogs Make Money: 10 Monetization methods For 2019