Coquun – dědictví lovce

podél břehů řeky Hunter v Maitlandu, NSW je restaurace s novým stylem, ale staré jméno. Coquun („Kokwun“) – místní domorodý název pro řeku Hunter – je kavárna a restaurace s pevným zaměřením na produkty Aussie a nativní ingredience. A moje bože, jídlo je dobré!

Na své 300 km cestě dolů z Mount Royal Range k moři prochází Mighty Hunter River místem, které sdílí své jméno. Je to staré jméno – možná první lovec: Coquun.

V jazyce lidí Wonnarua, místní do oblasti, znamená Coquun „sladkou vodu“ a je názvem lovecké řeky po tisíce let.

Nyní však název má také nový význam.

Na březích řeky je Coquun ve dne chytrou směsí kavárny a deli a v noci bar a bistro. Ale ať už jste každý den, jste tam, existuje pocit spojení mezi restaurací a tekoucími vodami řeky, která běží hlouběji než jen název.

Je to jeden z nejnovějších příznaků, že Maitland v oblasti NSW v Lower Hunter v oblasti NSW je na oživení města kolem jeho Riverside, s nákupními centry, jako je hráz, jako je Levee, dělá skvělou práci při aktivaci částí tohoto historického města.

Coquun – dědictví lovce

Coquun otevřel své dveře v budově RiverLink na konci roku 2018. Samotná budova byla součástí iniciativy místní rady k revitalizaci centra města Maitland.

Vysoké dřevěné stěny a náhlé atrium, které spojují z obchoďáku až k řece na druhé straně, oznamují Coquuna na ulici.

Restaurace směřuje spolumajitel Daniel O’Leary, který nám nejen vysvětlil místo, ale také dědictví oblasti. Daniel je původem z nedalekého Morpeth, skutečně z klanu Gringgai lidu Wonnarua a jeho vášeň pro region není nic nakažlivého.

Nabídka večeře, zdůrazňuje Daniel, je plné místně vyrobených a zdrojů. Totéž platí pro vinný lístek. Restaurace tvrdě pracovala na udržení okruhu 200 km, odkud pocházejí věci, které slouží.

Nejen to, ale Daniel a Co vytvořili kuchyni plnou nativních ingrediencí, jako je Saltbush, Wattle, Lemon Myrtle a Warrigal Greens, které dokonale navazují na toto téma a ducha Coquunu.

Toto je Danielovo první místo pro stravování. Ale po oříznutí zubů na přístavišti-potápěčský bar ve městě v Sydney (a stále uvidíte jeho bratr, který tam běží), vrátil se do Maitlandu, aby se znovu spojil a obnovil svými kořeny.

A to, co vytvořil, je něco velmi zvláštního.

Večeře v Coquunu

Coquun je otevřen pět dní v týdnu od 7:30 do pozdních a v neděli do 14:00, takže řada nabídek je zde široká. Přišli jsme sem na večeři v pátek večer a bylo to zaneprázdněné veselým způsobem.

Krásné loftované stropy a zakřivené stěny dřeva a dlaždice v jídelně nahoře a okna plné délky, která se dívají přes řeku, vytvářejí romantické, ale přátelské prostředí pro naše jídlo.

Daniel nás mluví v nabídce a dělá nás hlad s příslibem pěti degustace s odpovídajícími víny.

Začít…

Jednoduše v nabídce jako „chléb“ tento místně pečený kváskový a čerstvě chrlovaný Warrigal Greens máslo je tak dobré, okamžitě si uvědomíte, že celé menu je pravděpodobně podhodnocením.

Chléb je teplý a je hustý a bylinný, pokud je to všechno, co přichází ke stolu, byli byste šťastní. Máslo je hladké a krémové, ten den byl v kuchyni ručně a má pikantní kakaovou chuť.

Noky

Domácí gnocchi-ve skutečnosti Warrigal Greens a Ricotta Gnocchi-jsou velké, knedlíky o velikosti palce a přicházejí s citronovou Myrtle Beurré Noisette, kterou budete chtít zachránit jako předchozí namočení.

Gnocchi jsou horké, doughy a nějak svěží na okrajích. V Warrigal Greens a Ricottě je koření z pepře, vůně z citronu myrty a tolik chuti. Máslový vývar na dně je pikantní a nejednotný.

Daniel podává sklenici Vinden Estate Headcase Semillon z Hunter Valley, které prochází a přidává mineralitu do misky.

SCAMPI

Každý, kdo měl Scampi v britské hospodě, pochopí mé obavy, než vyšlo toto jídlo. Ale moje strach je zcela neopodstatněná. Čerstvé, sladké, čelní scampi jsou něžné a perfektně se mísí s Herbedem „vojáka“ semenem „vojáka“.

Nějak šťavnaté plátky jarní cibule a slaná keřira rajčata Beurré Blanc omáčka nasáknou do tlumiče, což z něj dělá naplňující jídlo. Není to mokrý, drobivý nuggetový různé mořské plody v dohledu. Promiň Anglie.

Krinklewood Verdelho od Broke Daniel slouží, který je mimochodem biodynamický a organický, vyvažuje bohatost tohoto jídla a krásně jde s Scampi.

Hovězí tvář

Docela možná můj oblíbený řez hovězího masa, jsem nadšený, jak to dělá kuchyň. Jak jsem doufal, že maso je řezané vidlice něžné, plné chuti a jasně na velmi dlouhou dobu se spoustou lásky.

THovězí maso přichází v bohatém, tmavém semenu wattle jus s nádherně žvýkací Cavalo Nero nebo toskánským kale. K dispozici je také Polenta, která je pevná a zrnitá – ve skutečnosti téměř drobivé, což je překvapivé vzhledem k množství másla používaného v dřívějších jídlech.

Nejprve si nejsem jistý polentou – měl by být krémovější nebo lehčí a načechravější? – Ale pak si uvědomíme, že textura chytře jde dobře s miskem, kde je všechno ostatní tak měkké.

Chutney-vyrobený v domě s pícninou muntrie bobule-je mírně Sultana-esque, který přidává uvítací ovocný prvek do úžasně pikantního jídla.

Tentokrát Daniel vylévá sklenici Nebbiolo z vinařství Glandore Estate v Pokolbinu, což není v nabídce, ale myslí si, že s touto luxusní, vydatný pokrm nejlépe jde. Nemýlí se.

Trávič čas

Daniel, který si kdy byl barman, nemůže pomoci a přináší nám gin a tonikum mezi kurzy. Je to ten pravý čas před dezertem a je to úžasná večeře Seltzer.

Elegantní gin pochází z farmářského partnerského lihovaru – prvního lihovaru v údolí Hunter. A co víc, litilátor hlavy je žena, která je docela v pohodě. Z 13 botanik v ginu je nejméně šest původem z Austrálie.

A aby si věci vzal zářez, Daniel podává G&T ozdobou uzeného Quondongu, nativního bobule, která má obvykle chuť do koláče, ale k tomuto nápoji přidává obratnou rovnováhu.

Banánový pudink

Tento pozoruhodný dezert je v podstatě tím, jaký banánový chléb chce být, když vyroste! Mírně slaný, svěží na rozích, bohatých, hustých a slaných, nikdy jsem neměl nic takového.

Oknula zmrzliny semen wattle a medová voštinová drobečka to promění ve velmi inteligentní dezert, který nikde jinde nenajdete.

Sýr – vždy sýr

Nějak máme prostor pro jedno poslední jídlo – i když pokud jde o sýr, vždy existuje prostor, není tam. Tento místně produkovaný Jersey Brie je úžasně krémová s rozlišenou slaností, díky níž je Brie tak více. Sýr přichází s celou místní makadamií a kdoule.

Daniel’s Last Pour je lepkavý také z Krinklewood Winery. Toto dezertní víno Leucia je skvělým příkladem sladkého vína ve věku (2014), o kterém si myslíme, že se v příštích několika letech vrátí do módy v Austrálii.

Ponecháváme Coquun pocit nejen velmi plného, ​​ale také velmi naplněného. Není tam mnoho restaurací, které by mohly vyvážit míru nativních ingrediencí v nabídce, a přesto je tak ohromně moderní a skvěle chutné.

To neznamená, že australská nativní produkce je těžko pracovat nebo chutná špatně.

Více než mnoho kuchyní má dovednosti, trpělivost, vášeň a houževnatost najít způsoby, jak prosazovat tyto podhodnocené ingredience. Koneckonců, je snazší jít s vyzkoušenými a testovanými, než zkusit a testovat.

Coquun není jen přínosem pro narůstající jídelní scénu Maitlandu, je to důležitý předvoj moderní kuchyně a australské kultury. Coquun: Synonymum řeky, synonymum s lahodným místním jídlem.

Večeřili jsme v Coquunu jako hosté cíle NSW.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Pokud jde o zimní sezónu v Sydney, měli jsme trochu všeho, co jsme minulý týden, měli jsme trochu všeho, co se týká zimní sezóny Sydney, novým obyvatelem a skutečným hráškem
Next post Zkoumání velkolepých Vis, Chorvatsko: Cestovní průvodce po ostrově Vis Island