Zkoumání velkolepých Vis, Chorvatsko: Cestovní průvodce po ostrově Vis Island

Adventurous Kate zahrnuje přidružené odkazy. Pokud prostřednictvím těchto odkazů provedete nákup, získávám provizi bez dalších nákladů. Dík!

Sdílejte na Twitteru
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Pinterestu
Sdílejte na e -mail

Možná znáte cestu kolem chorvatských ostrovů – ale žádný z nich není jako Vis, Chorvatsko. Ostrov Vis je jedním z nejvíce zvláštních míst v Chorvatsku a má jiný pocit odkudkoli jinde.

Téměř deset let jsem šel na chorvatské ostrovy. Moje dva oblíbené ostrovy v Chorvatsku jsou Korčula a Vis – ale z velmi odlišných důvodů.

Korčula je místo, kde chodíte na spoustu úžasných aktivit. Vis je místo, kde jdete na chill out a relaxovat. A jistě, můžete si odpočinout na jakémkoli jiném chorvatském ostrově, ale izolace, klid a exkluzivita VIS to přinesou na další úroveň.

Vis ostrov je nejvzdálenější chorvatský ostrov z pevniny. Bývalá jugoslávská vojenská základna, Vis byla ve skutečnosti pro cizince uzavřena až do roku 1991. Z tohoto důvodu se Vis cítí spíš jako cestovní ruch v Chorvatsku, než byly ostrovy objeveny mezinárodním publikem.

Vis může být lépe popsáno tím, co tam nenajdete: Řádky levných stánků se suvenýry. Plavbyto batůžkáře. Nafukovací vodní hřiště. Irské hospody.

Více než cokoli jiného, ​​Vis se cítí mnohem exkluzivnější než jiné chorvatské ostrovy a cítí se, jako by přitahoval jiný kádr cestujících.

Cítím se jinak. Je to pomalejší. úmyslnější. Je to zde delší cesta než ostatní ostrovy a existuje pouze jeden dobrý hotel, takže se každý rozhodl, že si vyberete Vis o jednodušších možnostech.

Z těchto důvodů si myslím, že Vis dělá vynikající volbu pro vaši druhou nebo třetí cestu do Chorvatska – nebo konec první cesty, poté, co odešel na jiné ostrovy. Myslím, že přitažlivost Vis se nesmírně zvyšuje, jakmile si uvědomíte, jak je to zvláštní. A to může být trochu ztraceno na lidech, kteří nikdy necestovali na jiný chorvatský ostrov.

Obsah

Vis Island
Co dělat ve Vis, Croatiaboat Trip kolem Vis Island
Blue Cave vis
Ostrov Biševo
Zelená jeskyně
Pláž Stiniva
Ostrov Budikovac
Vojenské tunely
Ponorkový tunel
Vis pláže
Hum Mountain
Ochutnávka vína Vis
Komiže
Kut, Vis Town
Postavte se paddleboarding

Kde zůstat ve Vis, Chorvatsko, kde zůstane ve Vis Town
Kde zůstat v Komižě

Kolik času strávit na Vis, Croatiaday Trip na Vis Island

Jak se dostat na Island How, aby se obešel kolem, Chorvatsko

Nejlepší čas na návštěvu Vis, Chorvatsko
Co sbalit pro Vis, Chorvatsko
Cestovní pojištění pro Chorvatsko
Stojí za to ostrov Vis?

Pohled z města Vis, přes Shutterstock.

Vis Island

Ostrov Vis má komplikovanou multikulturní historii, kterou vládli Řekové, Římané, Benátčané, Rakušané a Italové. Ve dvacátých letech se Vis stal součástí Jugoslávie; V roce 1940 byl přeměněn na vojenskou základnu a jeden z oblíbených Titoův oblíbených úkrytů.

Vis byl pro návštěvníky uzavřen dalších 50 let. V roce 1989 byl Vis opuštěn jako vojenská základna; V roce 1991 se Chorvatsko stalo nezávislým a Vis otevřelo turistiku poprvé za desetiletí.

Dnes Vis vítá všechny druhy turistů v letních měsících – ale je to obzvláště populární jako destinace plachtění. Ať už jsou malé plachetnice nebo obrovské jachty, námořníci všeho druhu pokladují jako útěk Jadriatic.

Jak se dostanete do Vis, Chorvatska? Automobilový trajekt Jadrolinija z Split do Vis má v létě několik odjezdů denně a trvá 2,5 hodiny. Pokud nemáte auto, existují katamaránové trajekty pouze pro cestující z města HVAR, HVAR a Millny, Brač, i když ne denně.
Jaké jsou nejlepší věci na ostrově Vis? Strávte den na výletu lodi kolem ostrova, chodíte do modré jeskyně, zelené jeskyně, pláže Stiniva a na pláž, kde Mamma Mia! Zde jdeme znovu, byl natočen!
Kolik času potřebujete na ostrově Vis? Doporučuji strávit nejméně tři dny na VIS, ale můžete jej snadno natáhnout do týdne, pokud byste chtěli více nestříhaný výlet.
Kde je nejlepší místo k pobytu na Vis? Ve VIS je jen velmi málo hotelů; Mnoho ubytování je pronájem. Vřele doporučuji hotel San Giorgio, butikový hotel v sousedství Kut ve Vis Town.
Jak vyslovíte Vis? „Vis“ se rýmuje s „mírem“.

Dokonce i na uvolněném ostrově je na Vis spoustu!
Co dělat ve Vis, Chorvatsko

Vis Island má dvě hlavní města: Vis (které budu říkat Vis Town v tomto příspěvku, abych se vyhnul zmatení) a Komiž (Ko-Mee-Zha). Stejně jako mnoho malých ostrovů jsou tato dvě města od sebe jen 20 minut, ale místní obyvatelé se chovají, jako byste šli na konci Země, pokud jedete z jednoho na druhého!

Mezi tím jsou menší, blikající a ty-miss-it sinullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Coquun – dědictví lovce
Next post Proč nám nikdo neřekl, že jsme byli ovce na silnici?