BitUin Cove, Nasugbu: Plán cestovního průvodce a rozpočtového plánu

Tento průvodce cestováním v rozpočtu a vzorek cestovního plánu pokrývá pouze Bituin Cove a trochu Loren Island a Calayo Beach. Pro mnohem více destinací v Nasugbu si to místo toho přečtěte: Travel Guide Nasugbu Batangas.

“Je to někde tady,” řekl můj přítel tónem, že jsem nemohl rozeznat, zda to říká nebo se ptá. Jeho ukazováček klesl na oblast mezi pobřeží Hamilo a Punta Fuego, než jej znovu zvedl a ukázal na jiné místo. “Nebo tady.”

Vyhledání Bituin Cove na mapě může být matoucí. Online není mnoho informací. Týden před výletem jsme plánovali naši trasu Batangas, když jsme narazili na silniční blok: kde je Bituin Cove? Později jsme zjistili, že místní obyvatelé je mnohem častěji známý jako Angara Cove, pojmenovaný po pozdním senátorovi Edgardovi Angarovi. Mapy Google souhlasí.

Co je uvedeno v této příručce?

Porozumění Bituin Cove
Jak se dostat do Bituin Cove z Manilavia Public Transport
Přes soukromé vozidlo

Sazby bituin cove
Co dělat v Bituin Cove
Exkurze BitUin Cove Day vs přes noc
Kde zůstat hledám další: Nasugbu Resorts

Ukázkové itineráře Bituin Cove
Další tipy pro chudého cestovatele
Často kladené otázky, které jsou povoleny v Bituin Cove?
Existují v Bituin Cove sprchové pokoje nebo toalety?
Existují v Batuin Cove restaurace?
Je vaření povoleno v Bituin Cove?
Kde můžeme zaparkovat naše auta?

Další tipy na YouTube ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇ ⬇

Porozumění Bituin Cove

Nasugbu vypadá jako roztrhaná mapa pokladu s zubatými hranami, které skrývají různé drahokamy, které čekají na objevení. Tyto trové přírodních zázraků jsou spoustou zátok, které jeho pobřeží lemují. Některé z těchto drahokamů jsou snadno dosažitelné, zatímco ostatní jsou střeženy soukromými exkluzivními vesnicemi a kluby, jako je Subdivision Tali Beach, Punta Fuego, Hamilo Coast, Kawayon Cove a Canyon Cove.

Bituin Cove, populárně známá místně jako Angara Cove, se nachází v Nasugbu. Nejsme si jisti, jestli je na území Brgy. Calayo nebo Brgy. Papája. Podle našich lodníků to mělo senátor Angaru, odtud jméno. Přestože jsou lidé v soukromém vlastnictví, mají lidé k němu stále přístup za velmi malý poplatek. Písek není ve skutečnosti bílý (někde mezi světle hnědou a béžovou), ani není v pořádku (kombinace hrubého písku a oblázků).

Foto: Vins Carlos
Pobřeží je lemováno stromy a podvodní scéna nikdy chybí. Je tu umělá vlnolam, zbytky toho, co bývalo helipadem, a rozdrcená přístaviště nebo potápěčská platforma. Kromě jednoho nebo dvou malých stánků, otevřené chaty, rezavé kontejnerové dodávky a základního bílého odpočinku, není nic pro ubytování, ale půda, která by měla postavit váš stan. To se pomalu stává populárním mezi těmi, kteří mají rádi venku a zdrsnění kempováním.

Jak se dostat do Bituin Cove z Manily

Pochází z Manily, doba cestování je tři až čtyři hodiny, v závislosti na dopravních podmínkách.

Bituin Cove. Foto: Vins Carlos.
Prostřednictvím veřejné dopravy

Vezměte autobus svázaný do Nasugbu, Batangas. DLTBCO si můžete vzít v Buendia nebo BSC v Pasay. Jízdné je kolem P160.

Z autobusového terminálu Nasugbu ve správném městě můžete vzít Jeepney nebo Tricycle do Barangay Calayo, který je normálním skokem na BitUin Cove a další blízké atrakce. Pokud se rozhodnete najmout tříkolku, připravte se na prolévání P300. Jízdné je rozumné, vzhledem k vzdálenosti Calayo od vlastního města. Pokud jste velká skupina, najímání Jeepney je nejlepší volba. Doba cestování je asi 45 minut.

Jakmile dorazíte, máte možnost zůstat v Calayo Beach a jen udělat denní exkurzi nebo strávit noc v Bituin Cove. Ať tak či onak, budete si muset pronajmout loď, abyste tam šli. Bituin Cove je pouhých 20 minut od pláže Calayo. Sazba pronájmu lodi začíná na P1500 (12 PAX).

Dalším bodem skoku je Barangay Papaya, ale je to dále od vlastního města.

Přes soukromé vozidlo

Můžete se vydat na jednu z těchto tras: dálnice South Luzon, Cavitex nebo Emilio Aguinaldo Highway.

Slex. Vydejte se na východ Santa Rosa nebo výjezd z Greenfield City a pokračujte v jízdě po silnici Santa Rosa-Tagaytay na silnici Tagaytay-Nasugbu. Jakmile dosáhnete hranice Batangas-Cavite, vezměte si ideální stránku vidlice vedoucí k Nasugbu.

Highway Emilio Aguinaldo. Než dosáhnete hranice Batangas-Cavite, projdete IMUS, Dasmarinas a Silang. Budete vědět, jakou cestu se vydat, když jste dosáhli vidličky; Cesta vedoucí do Nasugbu má oblouk, který říká „Vítejte v Nasugbu“.

Cavitex. Pokračujte v jízdě na dálnici Antero Soriano a projděte Kawit, Tanza, Naic a Ternate. Procházíte národním parkem Mt. Palay Palay a tunelem Kaibiang. Dálnice Nasugbu-pronitelá dálnice vás povede k Barangay Papaya a nakonec do Barangay Calayo.

Sazby bituin cove

Vstupní poplatek: P50 (zvýšeno z P25)

Poplatek za kempování: P100

Pronájem stanů: P300

Otevřená pronájem chaty: P300

Environmentální poplatek Calayo/Papaya Beach: P20 (bod skoku)

Poplatek za parkování na pláži Calayo: around P50 (den); Kolem P100 (přes noc)

Míra skákání ostrova: začíná na P1500 (dobré pro 12 PAX)

Poznámka: Kromě Bituin Cove může cestovní plán zahrnovat Loren Island (nebo Pulo Island) nebo Kayraang Cove. Opravdu to záleží na vás. Zeptejte se lodníků, zda mohou vyhovět vaší žádosti. Platí další poplatek. Můžete přidat p500.

Pokud jde o ostrova ostrova, můžete kontaktovat Boatmana, který nás cestoval kolem. Byl velmi přátelský. Také vyhověl všem našim požadavkům.

Kuya Marvin
Kontaktní číslo: 09482543131
Kapacita: Až 12PAX
Sazby: P1500 pro ostrov Pulo, další P500 pro Cove BitUin Cove a Kayraang Cove

Co dělat v Bituin Cove

Foto: Vins Carlos

Plavání, šnorchlování nebo bezplatné potápění. Podvodní scenérie Bituin Cove překonává svou plážovou scenci. Frolic v úžasně klidné vodě Bituin Cove. Still voda je výsledkem lidské vlnolamu chránící zátoku před silnými vlnami. Připravte si šnorchlování a oceňujte pulzující korály a mořský život; Ponořte se dále, pokud jste ve freevingu, abyste se podívali blíže.

Trekking. Můžete udělat trochu trekking, abyste viděli výhled na moře, pevninu nebo jiné nedaleké ostrovy/ostrov.

Kempování. Využijte maximum zátoky tím, že zde strávíte svou noc tím, že ji zdrsnete. Jděte hvězdami, když je obloha jasná.

Ostrovní skopé. Navštivte další nedaleké ostrovy, jako je ostrov Pulo (také nazývaný ostrova Loren) nebo jiné zátoky, jako je Kayraang Cove.

Hrát a relaxovat. Můžete si přinést svůj vlastní volejbal a hrát si se svými přáteli nebo jinými víkendovými válečníky. Zahrajte si kytaru a zpívejte svá srdce.

Foto příležitosti. Existují oblasti, které mohou sloužit jako nejlepší pozadí pro vaše OOTDS, Selfies, Groufies atd. Můžete předstírat, že jste jednou z postav v The Walking Dead, zatímco pózujte před rezavou kontejnerovou dodávkou nebo se cítí jako soutěžící pro pozůstalý Zříceniny helipadu nebo doku (nebo potápěčské platformy). Ha ha ha. Nechte svou fantazii běžet divoce.

Mimochodem, tady je fotografie Loren Island, jednoho z nedalekých ostrovů.

Loren Island

Exkurze BitUin Cove Day vs přes noc

Pokud jste na čas tlačeni, můžete udělat denní exkurzi a stále se potěšit v Bituin Cove (a dalších blízkých atrakcích). Můžete jej navštívit jako součást turné ostrova. Musíte jen začít brzy, abyste maximalizovali cestu a čas. Po aktivitě ostrova ostrova se můžete buď vrátit přímo do Manily, nebo strávit noc v jednom z letovisek lemující pláž Calayo.

Pro ty, kteří chtějí při návštěvě důkladně potěšit a nechtějí spěchat výlet, můžete postavit svůj stan a strávit tu noc. Můžete udělat trochu trekking, abyste si užili západ slunce a východ slunce z pohledu.

KDE ZŮSTAT

V Bituin Cove neexistují žádné pokoje. Existují otevřené chaty, které si můžete pronajmout, ale existují pouze dva z nich, takže jen předpokládejte, že jsou obsazeny.

Zdržení to je tu věc. Najděte dobré místo pro postavení svého stanu a na noc máte ubytování.

Ale pokud kempování není vaše věc, můžete zůstat v jednom z středisek v Nasugbu. Zde jsou některé z možností.

Canyon Cove Hotel and Spa. Wawa. Zkontrolujte sazby a dostupnost.

Pico Sands Hotel. Brgy. Papája. Zkontrolujte sazby a dostupnost.

Středomořský dům. Brgy. Kaylaway. Zkontrolujte sazby a dostupnost.

Calayo Green Tersaces. Pláž Calayo. Zeptejte se zde.

Lesní Cove Beach House. Natipuan. Může pojmout až 16 PAX. Zkontrolujte sazby a dostupnost.

Hillcrest House na Tali Beach. Může pojmout až 9 PAX. Zkontrolujte sazby a dostupnost.

Hledejte další: Nasugbu Resorts

Ukázkové itineráře Bituin Cove

Zde jsou dva ukázkové itineráře s rozpadem rozpočtu. Obě itineráře předpokládají, že jste stranou osmi, rozdělíte náklady a že si přinášíte vlastní jídlo. Všimněte si, že se jedná pouze o ukázkové itineráře. Proveďte potřebnou úpravu podle vašich potřeb a preferencí.

05:00 – autobus do Nasugbu, P160
08:30 – Zastavte se na veřejném trhu, abyste získali jídlo, P100
09:00 – Tricycle to Barangay Calayo, P75 (P300/4PAX)
09:45 AM – Pay Pay Calayo Beach Environmental Fee, P20
10:00 – příjezd na pláž Calayo
10:30 – Start of Island Hopping, P250 (P2000/8PAX)
11:00 – Stop ostrova Loren, P25 (vstupní poplatek)
12:00 – BitUin Cove, P50 (vstupní poplatek)
12:30 NN – oběd
01:30 – Swim, Snorkel, Prozkoumejte
14:00 – sbalte se, zpět na pláž Calayo
14:30 – Tricycle to Nasugbu Town vlastní, P75 (P300/4PAX)
05:15 – Cestování zpět do Manily, str.

Po tomto cestovním plánu vás nastaví zpět kolem P950 (USD18, 16 EUR, SGD25).

Pokud je vaše skupina složena z více než osmi (8) lidí, můžete stále minimalizovat náklady na obou itinerářů. Pokud si přinesete vlastní auto, můžete si udělat boční výlet Tagaytay, než se vydáte zpět do Manily.

Další tipy pro chudého cestovatele

Nenechat nic jiného než stopy. Procvičujte správnou likvidaci odpadu. Vezměte si s sebou odpadky. PROSÍM.

Přineste si vlastní. Utrácejte své peníze moudře tím, že si vezmete svůj vlastní stan, šnorchlovací výstroj, jídlo a pití, volejbal atd.

Dodržovat pravidla a předpisy. Nechte nÓ odpadky, žádné ohně poblíž plážové oblasti, žádné grilování poblíž pláže a žádná hlasitá hudba a křik od 22:00 do 7 hodin.

Voda pro mytí. Je tu příliš daleko od pláže. Pro mytí a oplachování můžete použít vodu.

Přijet brzy. Vyberete si nejlepší místo pro postavení stanu.

Přineste ochranu před sluncem. Může to být čepice, klobouk, šátek, odstíny, korálové krém na krém (ty bez oxybenzonu, benzofenonu a parabenů).

Přineste krém na hmyz. Vyvarujte se těmto otravným komárům a hmyzu tím, že přinesete ekologicky šetrné krém na hmyz.

Nepřekročte korály. The Cove má fantastickou podvodní scenérii; Můžete ocenit, ale udržet si odstup, abyste se vyhnuli poškození korálů.

Pokud plánujete prozkoumat jiná místa v Nasugbu, podívejte se na mnohem podrobnější cestovní průvodce zde:

✅ Nasugbu Batangas na rozpočet 2018: Průvodce cestování a itineráře

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Jsou o ohně povoleny v Bituin Cove?

Ne. Otevřené požáry nejsou v zátoce povoleny.

Existují v Bituin Cove sprchové pokoje nebo toalety?

Ano, existují, ale jsou velmi základní a ne v nejhezčím stavu.

Existují v Batuin Cove restaurace?

Žádný. Na pláži je však malý obchod Sari-Sari, který prodává vařenou rýži, nudle a některá silogová jídla.

Je vaření povoleno v Bituin Cove?

Ano, ale přineste si vlastní butanový sporák. Otevřené požáry nejsou povoleny.

Kde můžeme zaparkovat naše auta?

V Barangay Calayo je spousta parkovacích ploch, jeden z skokových bodů.

Parkovací poplatek je P50 za jednodenní výlet a P100 za noc.

2⃣0⃣2⃣0⃣ • 1⃣ • 2⃣1⃣

Další tipy na YouTube ⬇ ⬇

Související příspěvky:

Pláž Masasa a Anilao: Průvodce cestování

Pláž Masasa o rozpočtu: Průvodce cestování a cestovní plán

Ostrov Sepoc, Batangas: Průvodce cestováním rozpočtu a cestovní plán

Fortune Island Travel Guide s plánem cestování rozpočtu

Nasugbu, Batangas: Cestovní průvodce a itineráře rozpočtu

Stilts Calatagan na rozpočet: Průvodce cestování a cestovní plán

Fantasy World Travel Guide: Opuštěný hrad v Batangasu

2022 Stilts Calatagan Beach Resort Travel Guide + Požadavky

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post TNN: Jak přesně pěstovat na internetové službě s nomádským Mattem
Next post 8 things You might get with the P1620 travel tax