Grenada – neobvyklý klenot v Karibiku

ah, Grenada, jaká skvělá země! Toto je místo, o kterém jsme pochopili, než se rozhodnete, že se zde vydáte na 7 měsíců, což se ukázalo jako jedno z nejlepších rozhodnutí, jaké jsme kdy učinili. Trochu jsme pochopili o Karibiku, ale zeměmi, které se týkaly mysli, byly St. Lucia, Barbados, Panenské ostrovy, Turks & Caicos a Dominikánská republika.

Ani jsme neslyšeli o Flavour Isle of Grenada až do čtení blogu spolucestujícího. Je to jedno z těch míst, která není často vidět na cestovních brožurách, stejně jako je jen daleko, aby zabránila hromadnému cestovnímu ruchu.

Karibik je obecně chápán pro své elegantní ubytování, oslepující bílé písky a nejlepší vody pro plachtění. Bohužel, kvůli popularitě oblasti a jednoduchosti přístupu k zisku ze Severní Ameriky, mnoho ostrovů v této senzační řetězec zemí skončilo příliš rozvinuté i nadměrné ceny.

… Až na Grenadu!

Nachází se v extrémně jižních úsecích dolních Antil, pouhých 140 km severně od Venezuely, je to země, která sklouzla mezi prasklinami cestovního ruchu. Brzy se budete muset dostat přímo, abyste se potěšili přirozené přitažlivosti a autentickém pocitu, než si všichni začnou uvědomit, co je šperk Grenada skutečně.

Venku

Mnoho ostrovních národů v Karibiku je ploché i Sandy. Grenada je zvláštní v tom, že je to vulkanický, horský a písečný! To umožňuje několik osvěžujících vodopádů a také neuvěřitelných výhledů při turistice i na trekking.

Existuje mnohem více skladeb i túry, než bych vám mohl začít říkat. Život tady nám poskytl nahlédnutí mnoha treků, které ani několik místních obyvatel nerozumí. Zjejecí pobřeží, mnoho zátok a tlustá džungle produkují některé fascinující procházky.

Ochlazení na Mt. Carmel Falls
Pláže

Když chodíte na all-inclusive dovolenou někde v Mexiku nebo v Karibiku, je téměř zaručeno, že pláž bude plná lidí. Právě tady v Grenadě je nejoblíbenější, 3 km dlouhá, Grand Anse Beach ve srovnání v podstatě prázdná, a to i během výškové sezóny. Nejrušnější, co jsme viděli, bylo v polovině srpna, kdy se mnoho regionálních Grenadianů, kteří se online v zahraničí vrátili do své země, aby se zúčastnili karnevalu.

Na ostrově je zjevně asi 45 různých pláží! Tři z nich jsou nejvýznamnější s turisty, zatímco mnoho dalších 42 je mírumilovní a nejlepší na procházku, plavání nebo piknik.

Líbí se nám, že si můžeme vybrat, kterou pláž se cítíme jako odhlášení – bílý písek nebo černá? Hektické s plážovými bary nebo mírumilovný s nikým kolem? Klidné vody, nebo zvlněné? Pláž s západem slunce nebo východ slunce? Pláž na prahu, nebo na pláž, na kterou musíme jet?

V Grenadě je spousta neuvěřitelných pláží, má každý typ pláže, o kterou bychom mohli potenciálně požádat.

Pohled na ohromující Grand Anse Beach … s prakticky nikdo na ní!
Jako pohled na obrázku výše? Zůstaňte na instalaci skořice Grenada! But, be warned, you may never want to leave your room…

Autentičnost

Grenada is one of those countries that’s not putting on a show. It’s rugged, unpretentious as well as naturally breathtaking without having to try.

The people right here aren’t jaded by tourism, instead, they’re inquisitive as well as real. You’ll frequently see regional fishermen walking house after a day at sea, as well as guy bring machetes. This may seem bizarre as well as a bit frightening to some, however the machete (or “cutlass” as the English-speaking Caribbean countries phone call it) is the tool of option right here in Grenada. They chop down tree branches, clean as well as jungle to make paths, as well as fracture open coconuts with two swift swings.

There’s a term in Grenada called “liming”, which is generally the art of doing nothing! You can’t lime alone though, so you’re only genuinely liming if surrounded by friends. regional rum shacks are prominent liming hangouts, as are untouristed beaches as well as the front porches of colourful homes.

We like feeling like we’re really in the Caribbean as well as not in a built-up vacationer trap.

Drag web fishing near the town of Grenville

Aktivity

Even though lazing on the beach is relaxing, it can get tiring after a while. When household pertained to go to us in August, we had a big listing of sights as well as things to perform in Grenada for them to select from. They were right here for two weeks, however could’ve stayed for a month as well as sDokud se věci delegovaly, vidí stejně.

Karibik je chápán tím, že je to nejlepší potápěčské potápění, rybaření a cíl plachtění, ale Grenada se opět často přehlíží!

Plachtění kolem Grenady i na sever do Carriacou a Grenadines je neuvěřitelný výlet. Nemůžeme si představit, že jsme nikdy neviděli tobago cays nebo plachtění po západním pobřeží Grenady a také vidět ostrov z vody.

Potápění potápění právě zde je mimořádné s velkými zvířaty, barevnými korály i úplně prvními podvodními sochami na světě. Námořní parky jsou zde dobře postarány a potápění je vynikající. Hluboký rybolov je světová třída a nemůžeme se dočkat, až v říjnu vyrazíme na rybářskou exkurzi! Tuňáka Yellowfin, Mahi-Mahi, Barracuda a Marlin jsou jen pár z mnoha ryb, do kterých se v ideálním případě připojíme.

Existuje spousta aktivit jak na i mimo vodu, a také se díváme dopředu na exkurzi cyklu i na kajakovou exkurzi!

Neuvěřitelný den plachtění v Grenadě

Nedostatek turistů

To je s největší pravděpodobností ta nejlepší (a nejhorší) věc na Grenadě.

Většina letů přicházejících z Anglie, Kanady i ze Spojených států prochází Trinidadem a také mnoho z nich má několik průchodů. Do Grenady není téměř dostatečné přímé lety, aby se odhlášení pro turisty jednoduché. Věci se však stále zlepšují a také mnohem více leteckých společností dodává lety do Grenady každý den.

Přestože je tento okouzlující ostrov přístavem výletní lodi, téměř žádný typ plavidel dosáhne pobřeží, protože Grenada je tak daleko na jih. To ponechává prodejce i průvodce exkurzí přímo zde s prázdnou rukou.

Abych byl upřímný, vzhledem k tomu, že tady žijeme právě tu krátkou dobu, jsme docela potěšeni, že v okolí nejsou tuny turistů, stejně jako často máme pocit, že máme ostrov pro sebe! Samozřejmě to není dokonalé pro majitele služeb, kteří se snaží vydělat na živobytí z několika turistů, které každý rok vidí. Kvůli jejich kvůli, doufám, že v Grenadě se v Grenadě zvyšuje cestovní ruch.

Doufejme, že lidé začnou rozpoznávat, co je to zvláštní a zajímavá destinace Grenada. Pokud se snažíte najít kousek ráje v Karibiku, rozhodně se snažte najít zde, nebudete zklamáni.

Klikněte sem a zkontrolujte mnohem více našich článků o Grenadě.

Mít rád? Připnout! ?

Zřeknutí se odpovědnosti: Kozy na silnici jsou partnerem Amazonu a také přidružením pro některé další maloobchodníky. To naznačuje, že provádíme provize, pokud kliknete na odkazy na našem blogu a nakupujete od těchto prodejců.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Co dělá Švédsko i Belgii tak fantastické cestovní destinace?
Next post THE joy OF traveling AS A couple