10 důvodů, proč byste měli cestovat na Balkáně

, když uslyšíme slovo „Evropa“, vždy přemýšlíme o zemích západní Evropy. Samozřejmě je s jeho kouzlem a fantazií pochopitelné, že cestování do těchto zemí je vždy na seznamu kbelíků každého cestovatele. Ale uvažovali jste o tom, že jste šli na Balkán? Možná jste se s tímto regionem nikdy nesetkali.

Foto od Jocelyn Erskine-Kellie CC by-SA 2.0
Balkánský poloostrov je oblast v jihovýchodní Evropě. Albánie, Severní Makedonie, Černá Hora, Srbsko, Řecko, Chorvatsko, Bulharsko, Rumunsko, Slovinsko, Bosna a Hercegovina a Kosovo jsou zeměmi na Balkáně. Tyto země se mohou chlubit horami a mnoha historickými destinacemi. Pokud jste zvědaví, že o těchto místech budete vědět mnohem více, poznamenali jsme si 10 důvodů, proč byste měli cestovat na Balkáně. Tyto důvody by vás přiměly více prozkoumat tento region.

Další články, které si můžete přečíst:

Co dělat v Sarajevu, Bosně a Hercegovině

Můj čtyřdenní rozvrh do Skopje, Makedonie a jednodenní výlet do Pristiny v Kosovu

Vaše zlatá vstupenka na cestování v Evropě: Vše, co potřebujete vědět o Schengenových víz

Jak požádat o vízum na cestovatele v Černé Hoře s filipínským pasem

7denní balkánský rozvrh: průvodce, jak se podívat na Chorvatsko, Černá Hora a Bosna & Hercegovina

Obsah

1. Některé z nejlepších scenérií v Evropě jsou na Balkáně
2. Balkán je ve srovnání se západní Evropou mnohem levnější
3. Má některá z nejstarších, ale stále okupovaných měst na světě
4. Balkán je bezpečný pro všechny turisty; sólové nebo ženy cestovatele
5. Je to ráj historických buffů
6. Je ideální pro ty adrenalinové feťáky
7. Balkán je nejlepším místem pro vyzkoušení jakékoli sezóny
8. Noční život je neuvěřitelně levný a zábavný!
9. Najdete některé z nejúžasnějších klášterů, kostelů a mešit, když jste na Balkáně
10. Cestování po Balkáně je tak snadné!
Bonus: Mají jeden z nejsilnějších nápojů v Evropě

1. Některé z nejlepších scenérií v Evropě jsou na Balkáně

Faruk Kaymak

Balkán je domovem některých z nejlepších scenérií v Evropě. Zde najdete nejjižnější fjord v celé Evropě, který je zálivem Kotor v Černé Hoře. Vidět tento velkolepý pohled se jeví jako život dotyčných pohledů. A když už mluvíme o Černé Hoře, je to také domov druhého nejdelšího kaňonu na světě, vedle Grand Canyonu. Říká se tomu Tara Canyon.

Kdo by nechtěl vidět tyrkysovou mořskou vodu v albánské riviéře? Teplé modré vody řeky jsou zřetelným nálezem v celé Evropě.

Nenechte se ohromeni ani zeměmi, jako jsou země, jako je Kosovo, Srbsko a Severní Makedonie, poskytují na Balkáně nejúžasnější řeky a jezera. Nejlepší příklad je jezero Ohrid na hranici mezi Albánií a Severní Makedonií.

Foto od Jocelyn Erskine-Kellie CC by-SA 2.0
Máte rádi hory? Balkán tě dostal! Tyto země na Balkáně jsou známé tím, že jsou hornaté. Nenechte si ujít šanci vidět a podívat se na Dinaric Alps nebo Dinarides, které sahají od Itálie po Slovinsko až po Albánii. Mezitím je Bulharsko domovem nejvyšších hor na Balkáně, Top Musala je nutností.

2. Balkán je ve srovnání se západní Evropou mnohem levnější

Robert Anasch
Všichni víme, že cestování do Evropy není absolutně levné. Balkán je však určitě destinací přátelský k rozpočtu. Zejména Albánie, Severní Makedonie a Bulharsko jsou nejlevnější.

Od kolejních místností po dopravu a činnosti byste se potěšili putováním po balkánských zemích, aniž byste zlomili vaši banku. Můžete překvapivě utratit pouze alespoň 5 $ za kolejnici nebo 15 $ za soukromou místnost.

Ačkoli Řecko, Chorvatsko, Slovinsko a Černá Hora jsou o něco drahé než ostatní balkánské země, jsou ve srovnání se západoevropskými zeměmi stále levnější.

3. Má některá z nejstarších, ale stále okupovaných měst na světě

Cestování po Balkáně se cítí jako návrat v čase. A mnohem zajímavější je, že některá místa jsou stále obývána! Ano, Balkán má některá z nejstarších nepřetržitě okupovaných měst na světě.

Pvdiv v Bulharsku, Aténách a Argos v Řecku jsou jen některé z nejlepších příkladů. Je známo, že PVDIV je obsazen mnohem více než 8 000 let. Usadil to Thracians, pak vládl Peršané, Řekové, Římané, Ottomany a mnohem více. Ve městě je nahlédnutí historie jako starověké divadlo Philippopolis, které bylo postaveno v 90. letech.

Dalším nejdůležitějším středověkým městem na Balkáně je Kotor v Černé Hoře. Toto město je nebe pro milovníky koček. Můžete vidět mnoho našich kočičích kamarádů, kteří volně chodí po ulicích a čekají na vaši pozornost. Po procházení Kotoru budete narazili na některá z nejpopulárnějších historických míst, jako je pevnost San Giovanni, středověký hrad, který byl použit k ochraně města.

4. B.nullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post AK Monthly Recap: Únor 2015
Next post Cincinnati na jaře: Butterfly Show na Krohn Conservatory