AK Monthly Recap: Únor 2015

Adventurous Kate se skládá z přidružených odkazů. Pokud prostřednictvím těchto odkazů provedete nákup, získávám provizi bez dalších nákladů. Dík!

Sdílejte na Twitteru
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Pinterestu
Sdílejte na e -mail

Nikaragua, do tebe jsem se šíleně zamiloval! Než jsem se vztahoval na Střední Ameriku, věděl jsem, že se těším na Nikaragui nejvíce, a tak jsem se ujistil, že se přidělím hodně času (čtyři týdny). To bylo chytré rozhodnutí. Mohl bych zde snadno zůstat další měsíc nebo déle – je toho tolik co dělat!

Co mám na této zemi rád? Přírodní krása. Sopky. Pláže. Laskaví lidé. Neuvěřitelně levné ceny. A pocit, že je na pokraji, že je něco obrovského.

Upřímně řečeno, dnes budu zlomený, abych opustil Nikaragui, ale je čas vstoupit na Salvador a velmi vzrušující pochod.

Navštívené destinace

Sámara, Kostarika

San Juan del Sur, Ometepe, Granada, Laguna de Apoyo, Little Corn Island, Big Corn Island, León a Las Peñitas, Nikaragua

Oblíbené cíle

Malý kukuřičný ostrov. Nejlepší malý karibský ostrov s ohromujícími plážemi a kádrem zajímavých ostrovních lidí.

San Juan del Sur. Objevil jsem svou party dívku já a miloval všechny barvy a aktivity.

OMETEPE. Ostrov sopky je drsný, ostrý a má zvláštní druh ničivé krásy. Zvláštní místo, které jsem rád, že jsem nepřeskočil.

Hlavní body

Absolutně jsem nečekal, že tento měsíc budu mít nejlepší den na Valentýna! Strávil jsem to s novými přáteli, Sky a Graceann a my jsme šli do Laguna de Apoyo na den, krátkou jízdu z Granady. Laguna je ohromující a my jsme strávili úžasný den plaváním v jeho divokých vlnách a sluncem se na doky.

Pracujte dlouhé hodiny v osamělé profese, pro mé rozumové je důležité setkat se s mými kolegy. Tento měsíc jsem musel trávit čas se dvěma dobrými kamarády bloggerů: Alex v San Juan del Sur, s nímž jsem se do té doby nesetkal v reálném životě, a Rob, s nímž jsem nyní visel na třech kontinentech, na kukuřici Ostrovy.

V malé kukuřici jsem zůstal na Yemaya Island Hideaway, s nímž jsem předtím pracoval a kdo mě pozval na bezplatný pobyt, a resort je úžasný – brzy o tom uslyšíte mnohem víc. Pořád mi sním o probuzení v té pohodlné posteli, plavání v neonovém karibském moři, pak mít svůj energetický koktejl s banány, mátou a pistácie…

A Ometepe je jedním z mých nových oblíbených míst Sunset na světě, spolu s Koh Lanta a Boracay. Hlavní show každou noc s nejlepším výhledem z doku Hacienda Merida na západní straně ostrova.

Výzvy

Tento měsíc jsem měl tři hlavní výzvy.

Nejhorší zdaleka byla jízda trajektem z Ometepe zpět do San Jorge. Vzhledem k tomu, že moje ztroskotání vraku, jsem velmi nervózní na lodích, zvláště když je plachtění drsné, zvláště zvláště když je to stará loď, která vypadá, jako by se chystala rozpadnout. Na cestě do Ometepe jsem dostal velkou loď (automobilový trajekt), což bylo v pořádku; Cestou zpět jsem dostal malou loď.

Malá loď byla velmi podobná mé indonéské lodi, která zničila: dřevěná, stará, stejná velikost a tvar. A byl to velmi větrný den s hrubými vlnami. Loď se násilně houpala; Vtih a sténání naplnil vzduch; Voda se nalila do lodi a byla vybírána; Sevřel jsem sedadlo přede mnou a celou dobu plakal. Trvalo to něco přes hodinu.

Lekce? Vezměte jen velký trajekt. Velké a malé lodě se střídají každou hodinu. Pokud je malá loď další, když dorazíte do doku, počkejte na tu velkou. Závisí na mně, stojí to za to. Nechcete takovou jízdu.

Jak špatné to bylo? Na konci toho jsem natočil video!

Druhý nejhorší: Schéma sopky byla poprsí. Těšil jsem se na palubu sopky v Leónu roky; Bohužel jsem dostal vadnou desku, která se ani neklouzala. Musel jsem se zastavit na půli cesty dolů a nakopat desku po sopce, protože to nefungovalo. Jsem opravdu zklamaný, ale alespoň jsem dostal několik dobrých fotek z vrcholu.

Šel jsem s Bigfoot Hostel a litoval jsem mého výběru (i když mi nakonec vrátili); Kdybych to měl udělat znovu, rozhodl bych se pro menší Quetzal Trekkers, společnost, která dává své zisky zpět místní komunitě, a předem bych se ujistil, že mám pracovní desku.

Třetí nejhorší: hraniční přechod z Kostariky do Nikaraguy. Byl to nepořádek. Museli jste projít asi osmi různými kroky a kontrolními body, bylo to horké a rozprostřené, neexistovaly žádné jasné pokyny, nikdo neměl tušení, kam jdou, a jedna z linek trvala hodinu. Chápu, že je to nutnost; Prostě to už nikdy nechci dělat.

San Juan del Sur je blízko hranice Kostariky, takže si můžete myslet, že je lepší odletět do Libérie, vzít dvouhodinový autobus, překročit hranici a vzít třicet minut taxi, ale dlouholeté expat mi řekli, že je to tolik Lepší letět do Managua, udělat rychlý a přímý imigrační proces a získat autobus z THnullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Jak se dostat do kempu
Next post 10 důvodů, proč byste měli cestovat na Balkáně