15 nejlepších věcí v Clermont-Ferrand ve Francii

Plánujete brzy cestovat do Clermont-Ferrand ve Francii? Přečtěte si naše nápady níže o věcech v Clermont-Ferrand s navrhovanými zájezdy!

Foto: David Lofink CC od 2.0
Clermont-Ferrand je město ve Francii. Je to jedno z nejstarších měst v uvedené zemi. Je známá svou bohatou historií, kulturou a oblíbenými sopkami. A ano, je zde možné zkontrolovat sopku! Ale není třeba se bát, protože tato sopka je neaktivní. Takže pokud míříte na Clermont-Ferrand, poskytli jsme věci, které musíte udělat, a podívat se, když jste v tomto úžasném městě.

Další články, které si můžete přečíst:

Víkendový cestovní plán v Clermont-Ferrand ve Francii: Jak strávit 3 dny v Clermont-Ferrand ve Francii

7 věcí v Paříži ve Francii

15 věcí v Dinardu ve Francii

Krátké přestávky v Brittany a Normandii v severní Francii

Cestovní nápady pro Itálii a Francii

Obsah

15 věcí, které musíte udělat a podívejte se v Clermontu ve Francii

1. sopka puy-de dome
2. Jardin Lecoq
3. Parc Montjuzet
4. Cathedrale Notre-Dame-de-L’Assomption
5. Basilique notre-dame-du-port
6. L’Venture Michelin
7. Zkušenost ASM – L’O ImMersion Rugby
8. Panoramique des Domes
9. Place de Jaude
10. Museum přírodní historie Musee Lecoq
11. Clermont Auvergne Tourisme – Bureau de Royat Chamalieres
12. Chaine des Puys
13. Stade Marcel-Michelin
14. Temple de Mercure
15. Puy des Goules
Jak jít do Clermontu ve Francii z Velké Británie

15 věcí, které musíte udělat a podívejte se v Clermontu ve Francii

1. sopka puy-de dome

Foto: SummonedByfells CC od 2.0
Túra k této neaktivní sopce je nutností! Zažijte senzační pohled, když se dostanete na vrchol. Na vrcholu je historické muzeum, kavárny a restaurace, pokud máte hlad, ale můžete mít také piknik se svými kamarády nebo rodinou, pokud nechcete utrácet peníze. Pokud jste však typ, který nemá rád turistiku, ale stále chce vidět úchvatný výhled nahoře, je k dispozici vlak, který by vás na vrchol. Nikdy nezmeškáte šanci vidět, co má tato atrakce pro turisty. Podívejte se na sopku puy-de-dome!

2. Jardin Lecoq

Už vás nebaví dav? Vyčerpáno z vaší cesty? Tato zahrada je nejlepším místem pro odpočinek. S jeho klidnou atmosférou byste se zde nikdy nemohli pokazit. Po vstupu do parku uvidíte fontány a sochy. Absolutně byste se potěšili vidět spoustu květin a rostlin. Přistávejte se blíže k přírodě a zůstaňte zde.

3. Parc Montjuzet

Optimální místo pro piknik! Tím, že půjdete sem, dostanete šanci vidět nejlepší výhled na město Clermont-Ferrand a sopku Puy-De-Dome. Obklopeni stromy, určitě se budete cítit pohodlně a uvolněně. K dispozici jsou také hřiště pro případ, že cestujete s dětmi. Nikdy nezmeškáte šanci jít sem se svou rodinou nebo přáteli!

4. Cathedrale Notre-Dame-de-L’Assomption

Foto: Gautier Barbe CC By-SA 2.0
Snadno se dozvící katedrála, která se nachází v centru města. Tento oblíbený kostel je obklopen restauracemi a kavárnami. Buďte ohromeni architekturou gotického stylu. Můžete být také šokováni matnou barvou tohoto kostela, ale je to proto, že je vyrobena z černých sopečných hornin! Tento kostel je nepochybně působivý.

5. Basilique notre-dame-du-port

Foto: Fred Romero CC od 2.0
Velká senzační románská bazilika. Skvělé místo k odhlášení, protože uvidíte, jak velkolepý je tento kostel. Když jdete dovnitř, rychle byste cítili mírumilovnost, kterou každý potřebuje. Přitažlivost jeho architektury by opravdu zachytila ​​oči návštěvníků.

Navrhované turné: Pařížské muzeum Pass: 2, 4 nebo 6 dní

6. L’Venture Michelin

Vynikající a informativní muzeum. L’Venture Michelin vám pomůže pochopit průmysl pneumatik. Výstavy ukazují industrializaci gumy a historii uvedené společnosti. Vysvětlení jsou k dispozici ve francouzštině a v angličtině, takže je velmi výhodné pro turisty, kteří nemluví francouzsky.

7. Zkušenost ASM – L’O ImMersion Rugby

Úžasné místo pro milovníky ragby! Toto muzeum se skládá z mnoha informací týkajících se historie ragby a klubu, který zahrnuje hráče a personál. Samotné muzeum vypadá moderně, které by si děti i dospělí užily. Nachází se přímo přes ulici Michelin Museum.

8. Panoramique des Domes

Jedná se o elektrickou stojanovou železnici, která vás přivede na vrchol Chaene des Puys. To je nejlepší volba, kterou máme pro lidi, kteří nemají rádi pěší turistiku, ale přesto chtějí zažít ohromující výhled v horní části historické hory.

9. Place de Jaude

Foto: Gérard Colombat CC od 2.0
Pohodlné místo umístěné uprostřed města. Je velký a existuje spousta kaváren, restaurací a obchodů. Uvidíte také historické budovy v okolí, několik okamžiků strávených na tomto místě by bylo užitečné pro lidi, kteří chtějí jen prozkoumat město nebo nakupovat.

10. Museum přírodní historie Musee Lecoq

Je to malé vzdělávací muzeum pro děti. Používá enull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Co je to Colourwalk? Přesně jak přejít na cestu cestování na další úroveň
Next post 9 Nejlepší potápěčské výlety v Indonésii [od rozpočtu na luxusní lodě]