Příprava na cestování po celém světě: Návod, jak na to, část č. 1

Nabídněte svůj domov, ukládejte všechny své věci, zastavte svůj úkol a také se rozloučte se svými blízkými. Zní to dost jednoduše, že? Špatně. Upřímně řečeno, před vydáním na epické dobrodružství budete vystresovaní měsíce předem a pravidelně se ptáte: dělám ideální rozhodnutí? Odpověď: Ano! Příprava na cestování po celém světě se může zdát nervózní. Když jste však na silnici, všechny vaše stresy budou pryč! Lidé, které potkáte, památky, které uvidíte, řada potravin, které budete ochutnat, a zážitky, které budete mít podél metody, jsou vzpomínky, na které nikdy nezapomenete. Vezměte si to od nás, tyto momenty měnící život jsou k nezaplacení.

Neocenitelný okamžik v cestování: Darierie, jak jí vlasy pletí vesnickou ženou, ostrov Quirimba, Mozambik.
Rozhodnutí snížit cokoli a cestování po celém světě se může zdát jako nemožný sen. To však není! Pokud to dokážeme, může to udělat každý jednotlivec. Sestavili jsme tento seznam kroků, které budete vyžadovat podniknout, aby se vaše sny o cestování po celém světě staly realitou.

Prvním krokem je realizace (nebo přiznání), že chcete získat mnohem více ze svého života. Sedět v kabině od 9 do 5 a také stojí vaše obtížné vydělané peníze na materiálních věcech, je naprosto v pořádku, pokud jste objevili povolání, které se vám líbí, a oceňte tento typ životního stylu. Pro nás vyžadujeme něco jiného. Tato normální metoda života to prostě nebude snížit!

To je naprosto odlišné od sezení v kabině! Náš čtyřdenní velbloudí safari v Indii.
Dalším krokem je pohled na vaši peněžní situaci. Máte dostatek peněz na cestování po celém světě? Rozpočtový plán, který budete vyžadovat na světové cestě, bude velmi záviset na tom, kam jdete, a na jakém typu stylu cestování budete mít. Pokud jste sólový rozpočet na batůžkář, který cestuje do Asie SE, očekávejte online z 1 000 $/měsíc. Pokud cestujete do Afriky, očekávejte, že to bude mnohem pravděpodobnější mezi 1 500 – 2 000 $. Pokud se chystáte na subkontinent (Indie, Srí Lanka i na Nepál), můžete za měsíc online online z 800 $. Na Středním východě očekávejte, že váš rozpočtový plán bude asi 1 800 $/měsíc. U 2 lidí cestujících společně vezměte tyto údaje a přidejte 50%.

S jídlem „Thali“ s jídlem za 0,80 $ je Indie absolutně destinací s rozpočtem!
Pokud máte nízko peněz, existují i ​​jiné způsoby, jak se tento problém s penězi obejít. Nejviditelnější je nabídnout vaše aktiva (domov, vozidla, nábytek, peníze v některých zásobách atd.) Pokud jste odhodláni nechat světle pozadu a také procházet něco nového, můžete také utratit méně peněz na silnici Na Couchsurfing, sezení domů, práce výměnou za jídlo a ubytování (woofing nebo workway) nebo práce na příjmu při cestování (vybírání ovoce, barmanda, mentor angličtina atd.) Nedovolte, aby nízké fondy ve vaší bance ve vaší bance Účet vás odradí od života s snem, kde existuje vůle, existuje způsob.

Jakmile se dostanete k poslední myšlence, že jste připraveni cestovat po celém světě, budete vyžadovat zjistit, kam chcete jít, a přijít s nějakým drsným itinerářem. To je zábava i jednoduchá část. Proveďte nějakou výzkumnou studii online, zkontrolujte některá fóra, naše oblíbené cestovní blogy a také jděte do regionální knihovny nebo knihkupectví a zkontrolujte některé průvodce (osamělý svět je naší knihou volby). Při plánování naší druhé obrovské výlety jsme si koupili mapu světa a také ji zveřejnili na naší zdi s lepkavými značkami, které označily naše možné cíle. Musíme jít na Střední východ před Afrikou nebo po něm? Musíme znovu navštívit několik našich oblíbených míst v SE Asii? Chcete trochu zvýšit rozpočtový plán a udělat safari?! Plánování, kam jít, je nesmírně vzrušující. Nakonec to pro nás bylo malé práce a opravdu nám dalo něco, na co se každou noc dívat. Připravte se na cestování musí být radostný čas.

Užíváme si výhled na údolí Rift dole. To je před naším safari v Masai Mara v Keni.
Další na přípravu na cestování po celém světě je zajistit, aby váš pas je až do data. Než vám umožní jít do jejich země, mnoho vlád bude potřebovat, abyste zbývali na pasu alespoň 6 měsíců, než vyprší. Pokud, stejně jako my, plánujete cestovat po celém světě na rok nebo déle, budete naprosto vyžadovat, abyste se ujistili, že máte na pasu dostatek času. Váš pas je cokoli, když cestujete. Je to vaše lístek v (a ven) zemí … Slyšeli jsme tak spoustu hororových příběhů lidí, kteří ztratí tento CRUcial dokument, zacházejte s ním jako s vaším záchranným lanem! Rovněž budete vyžadovat, abyste se ujistili, že ve svém pasu zbývají dostatek prázdných stránek pro vízové ​​známky i samolepky.

Postarejte se o svůj pas, je to váš lístek v (a mimo) zemí … Bez něj jste ztraceni!

Po zajištění toho, aby váš pas je až do data, budete vyžadovat prohlédnout vízové ​​okolnosti pro země, do kterých chcete cestovat. Vízum je razítko nebo nálepka, kterou dostanete, když překročíte hranici do jedné další země. Ať už se objevujete po zemi nebo ve vzduchu, budete vyžadovat ukázat svůj pas a získat toto vstupní razítko. Po ukončení země také získáte razítko.

Nás na extrémně podivném hraničním přechodu (bylo to mnohem spíš jako stavební zóna!) Od Turecka do Gruzie.

Při příjezdu na imigraci je nabízeno mnoho vízových známek i samolepek, jiní vyžadují zakoupení předem. Země, na které jsme byli na tom, kde požadujete nákup vývoje víza, jsou: Indie, Vietnam, Myanmar, Čína a Mozambik. Mnoho víz vám umožní zůstat v zemi po dobu 30 dnů. Některé povolí až 6 měsíců. Některá víza jsou zdarma, jiné nejsou. Nejnákladnější vízum, za které jsme kdy zaplatili, bylo to pro Mosambik, 108 $/osoba (stojí za každý penny!), Vždycky zkontrolovali vízovou okolnost země, než tam šli. Nechcete se objevit na letovém terminálu extatiku pro vaši další cestu a pak být odmítnut na palubu a poslán zpět do svého hostelu!

Naše víza na Filipínách.

Dále je objevovat, které očkování budete potřebovat. To je snadné. Vydejte se do svého regionálního cestovního centra a také projděte zámořské plány s lékařem. Povzbuzuje vás, na které záběry jsou vyžadovány pro vstup do konkrétních zemí, jakož i těch, které jsou doporučeny pro vaše zdraví a wellness i pro bezpečnost. Ujistěte se, že to proveďte nejméně 2 měsíce před cestováním, protože několik výstřelů bude vyžadovat rozmístění po určitou dobu. Jako příklad, když jsme opustili Keni a také jsme překročili hranici do Tanzanie, byli jsme povinni prokázat důkaz očkování žluté zimnice, nebo bychom byli zamítnut vstup. Tento výstřel je rovněž nutný při cestování do Jižní Ameriky a dalších částí Afriky.

Obávaný výlet do ordinace lékaře! Před cestováním získejte očkování.

Chcete -li shrnout: Uvědomili jste si, že chcete cestovat, přišli jste na metodu, jak udržet svou cestu, rozhodli jste se, kde v našem úžasném světě chcete navštívit, ujistili jste I když byla vaše paže využita jako polštář pinů a také jste se podívali na vízové ​​okolnosti pro země, které navštívíte. Phew!

Další na přípravu na cestování po celém světě je: zjistit nejlepší metodu, kterou platit za vaši cestu (hotovost, kreditní karty, šeky cestovatele, debet atd.), Zajištění přepravy, výběr typu zavazadel a rozhodování co sbalit. Všechna tato témata jsou diskutována právě zde v přípravě na cestování po celém světě: a návod, jak na to, část 2.

Plánujete výlet hned?

Získejte své pojistné krytí zde:

Požádejte o nejlepší krytí cestovního pojištění pro batůžkáře!
World Nomads je snadný, levný a nabízený na cestách! [widget id = ”text-55 ″]

Zřeknutí se odpovědnosti: Jakýkoli typ rezervací, objednávek nebo služeb placených za kozy na silnici nebude našim čtenářům absolutně žádný další poplatek. Váš nákup pomáhá udržovat kozy na silnici s affiliate prodejem, takže za to poděkujeme!

Mít rád? Připnout! ?

Zřeknutí se odpovědnosti: Kozy na silnici jsou spolupracovníkem Amazonu a také přidruženým společností pro některé další maloobchodníky. To naznačuje, že provádíme provize, pokud kliknete na odkazy na našem blogu a nakupujete od těchto prodejců.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Co udělat se 7 dny v Novém Jižním Walesu
Next post 7 CASTLES YOU should SEE IN FRANCE