10 nejlepších věcí v Miláně v Itálii

Milán je vnímán spíše jako centrum pro obchod než romantiku nebo cestovní ruch. Ale je to opravdu pravda? Našli jsme mnohem víc než dost na to, abychom to udělali v tomto docela malém severním italském městě. Tady je naše Top 10.

Elegantní móda, rušné ulice, butiky a jednoduchý a snadný styl. To je to, co si myslím, když slyším jméno „Milano“. Zdá se však neobvyklé, že Milán nemá stejnou historickou, architektonickou nebo potravinovou predispozici, kterou zbytek Itálie nosí tak dobře.

Možná to není tak zřejmé, jako v jiných italských městech, ale Milán může vytáhnout nějaké úžasné staré budovy ze svého šatníku, když to chce. A jídlo? Nebojte se. Milán to zakryl – a má boty, které odpovídají!

Zde jsou naše nejvyšší návrhy, které v Miláně dělají.

1. Duomo – Piazza del Duomo

Milánská katedrála je jednou z nejdůležitějších kusů středověké architektury na světě. Je to také krvavé úžasné. Jeho obrovské bílé stěny jsou pokryty více než 1000 mramorovými sochami a jeho asi 100 věží vypráví o pomník, který převzal tři století, než se postavil.

Uvnitř najdete dramatické pilíře jednoho z největších gotických katedrál na světě, úžasných reliéfů a mozaiků, ale také příšerné zůstávají některých ze svatých duomo na situacích pod jejich šaty a masky smrti zlata.

2. Duomo střecha

Italské Duomos a jejich piazzy jsou dobře známé jako centrum jejich města a obvykle jsou také nejvyššími historickými budovami. Milánská katedrála není výjimkou, takže stojí za to jít 7 EUR jít nahoru – je to jen další 5 EUR, které si pečlivě vynakládáte na výtah.

Ze střešního systému získáte úžasné výhledy po celém městě. Milán je také docela plochý, takže získáte docela rozsáhlé výhledy. Pokud je to jasný den, můžete dokonce vidět hory.

Pokud si neradujete stoupání a rozhodli byste se vzít v památkách střešního systému Duomo s aperolem spritz v ruce, vydejte se na Terrazza Aperol, hned přes cestu v náměstí.

3. Centro Storico

Od dveří Duomo na severozápad až k Castillo Sforzesco.

Celé toto okolí je místo, kde Milán odstartuje své Blahnik Stilettos a vklouzne do svých Gucci pantoflí z dávných dob.

Centro Storico, stále v souladu s touto rafinovanou krásou, ale zmírněný historickou vznešeností, předvádí městskou minulost skrz jeho budovy, dlážděné ulice a stylové sochy a fontány.

Začněte u Galleria Vittorio Emanuel II – nádherné nákupní arkády sousedící s Duomo – a putujte.

4. Quadrilatero della Moda

Pokud chcete chic, je to místo, kam jít. Quadrilatero Della Moda je nákupní oblast Big Bucks v Miláně. Zde najdete všechny špičkové štítky, takže se připravte na to, abyste svou kabelku uchopili o něco pevněji, nebo ji nechte létat jako pták. Neexistuje žádná střední půda!

5. Corso Buenos Aires

Směřuje severovýchod od Duomo a centra města.

Trochu jako London’s Oxford Street, Corso Buenos Aires je naživu s pěší provoz a obchody. Nakupování je zde mnohem přístupnější než Quadrilatero della Moda s mnohem více pocitem ulice.

S podobnými H&M, Zara, Beneton a Fossilem jste prakticky zaručeni, že najdete výhodnou smlouvu. Na cestě je také dobrá řada barů a enotek. A pokud jste něco jako já, když se týká nakupování, jsou nutné časté přestávky nápojů.

Podél této ulice byl hotel, ve kterém jsme zůstali. Je to docela dobré a naše osobní doporučení pro ubytování: Zde je naše recenze Best Western Hotel Galles.

6. Castello Sforzesco

Severozápadně od centra města Duomo.

Tento nádherný hrad určitě stojí za to se podívat. I když máte krátký čas a může se hodit jen do rychlé procházky po pozemku, nelze si to nechat ujít.

Hrad, střežený vynikající bronzovou sochou Garibaldi a zamířenou ohromující fontánou, je lemován kulatými tyčími baštami na obou stranách jeho podstatné vstupní cesty. Překročíte suchý příkop, abyste se ocitli uvnitř hradního areálu-čtyřstěnná zahrada.

Za poplatek můžete jít dovnitř Castello.

7. Park a oblouk Sforza

Druhou stranou Castello Sforzesco je park Sforza.

Park je značný a je ideální pro piknik (pokud s takovými věcmi souhlasíte) nebo pro romantickou procházku. Je oblíbený u mnohem aktivnějších Milanese, takže při zkoumání pozemků se podívejte na běžce a cyklisty.

Na druhé straně parku od hradu je tempo Arco della. Pace Arco della je podobně jako jiné slavnostní oblouky, které najdete po celé Evropě. Je pokryta ohromující alegorickými a historickými sochami.

8. Kostel Santa Maria Delle Grazie a poslední večeře

Západně od Duomo a centra města.

Mistrovské dílo poslední večeře Leonarda Di Vinciho je v kostele Santa Maria Delle Grazie, světového dědictví UNESCO, které bylo známo budovu a umělecké dílo samo o sobě.

Abyste se dostali dovnitř, budete si muset rezervovat lístek a budete tam v době na lístku muset být. Existují prohlídky s průvodcem, ale jsou neuvěřitelně drahé.

APART z tohoto kostela a di Vinciho uvnitř, Duomo a Castella Sforzesco, existuje spousta dalších úžasných muzeí rozptýlených po Miláně.

9. Hra na stadionu San Siro

Pokud máte to štěstí, že jste ve městě, když AC Milán hraje doma, určitě získejte lístek do hry. Atmosféra na stadionu je úžasná – a to přichází od někoho, kdo byl vychován s anglickým premiérem.

Požádejte recepci ve vašem hotelu o podrobnosti – měli by vám dokonce být schopni rezervovat si nějaké lístky. Jen se ujistěte, že zjistíte nejlepší způsob, jak se dostat na stadion a ze stadionu. Trochu jsme se ztratili domů!

10. Styl aperitivo hodiny

Milánská pýcha se na tento neobvyklý předhnač přizpůsobil, ale znamená to, že je možné jíst večeři v Miláně zcela zdarma. Za náklady na pití získáte přístup k úžasné škále jídla v baru mnoha Enotecas ve městě.

Očekává se, že to bude jídlo před večeří (pouze v Itálii, že?!), Ale je tam tolik jídla a žádné úsudky! Tato „hodina aperitivo“ – podobná naší potěšené hodině pouze založené na jídle – obvykle jde od 18 nebo 19:00 do asi 21:00. Nebo dokud lidé nepřestanou jíst.

Bonus: Lake Como

Pokud jste měli dost velkého města, proč se nevyužít jednodenní výlet do jezera Como, pravděpodobně jedno z nejúžasnějších míst, kde se můžete podívat v celé zemi – ne -li Evropu!

Obklopeno horami, oblíbeným u bohatých a dobře známých (ano, George Clooney zde má dům) a jen hodinu z Milána vlakem není divu, proč se Milánská hlava zde pro víkendové přestávky.

Tady je náš rychlý průvodce po Como a také jak se dostat do Como z Milána vlakem.

Už jste někdy byli v Miláně? Na co jsi vzal? Kde by byla vaše preferovaná část Itálie? Řekněte nám v komentářích!

Obrázky paní Romance.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Rodinná zábava v Decorah, Iowa
Next post 10 nejlepších věcí, které můžete vystupovat v Mallorce ve Španělsku [s navrhovanými zájezdy]