Souostroví Quirimbas: cestování Ibo Island & Quirimba Island v Mosambiku

jsme byli tak extatičtí, že jsme dosáhli souostroví Quirimbas! Prvních pár dní na ostrově IBO bylo stráveno užíváním extrémně staré, extrémně krásné vesnice. V primární části Starého města byla široká, zaprášená promenáda lemovaná stromy se 400letými studny, kde by se místní obyvatelé shromáždili, aby shromáždili vodu po celý den před zvednutím plného kontejneru na hlavě a také ji přivedli domů.

Na ostrově nebyly žádné automobily, jen pár koz na silnici, stejně jako kombinace afrického i portugalského vlivu. To, co Portugalci v 18. století delegovali, se moc nezměnilo, a také tam, kde opustili své běžně rozložené domy, afričtí lidé je převzali a přidali několik chatků afrických stylů v prostorech, takže vytvořili Celá vesnice vypadá středověká, kořeněná hmatatelným africkým vzplanutím.

Když jsme se potulovali po špinavém městě pod stínem gigantických fíků a palmů, byli jsme dodrženi hromady zvídavých mladých lidí, kteří křičeli „Ahoj Mazungu !!“ Procházeli jsme ženami, které praskaly otevřené kokosové ořechy, mladí mladí lidé drtili kari v gigantickém tloučku a maltě, domácnosti, které praktikovaly prádlo, stejně jako programové to všechno bylo někdy pryč spolu s ozvěnou harmoniky Acapella, zpívané v nejlepší unisono skupinami žen v různých chatkách i domech.

Nick chodí po krásných stromech lemovaných silnicích ostrova Ibo
Místní obyvatelé rozdrtí koření na ostrově Ibo, Mozambik
Darice mimo jeden z regionálních domů, Ibo Island, Mosambik
Snažím se vybrat nejlepší kokos, ostrov Ibo, Mozambik
Nick pod velkým stromem, ostrov Ibo, Mosambik
Darice vyzkouší vodní čerpadlo … rozhodně není snadné! Ibo ostrov, Mozambik
Do 3. dne jsme byli připraveni vidět ještě jeden ostrov v souostroví. Rozhodli jsme se zaplatit regionálnímu mladíku, aby nás odvezli na sousední ostrov Quirimba. Uvažovali jsme o pokusu o procházku mezi ostrovy při přílivu, ale jak jsme se všichni plazili s vodou s přílivem na kolena, s labyrintem mangrovového lesa, nakonec bylo zřejmé, že průvodce je velkou investicí.

Po dvouhodinovém túru s několika nejpodivnějšími terénními, které jsme kdy překročili, jsme se objevili na pláži Quirimba. Pouze příliv má tak silný dopad na mělká moře, že vše, co bychom mohli vidět, bylo oslepování bílého písku na míle do obzoru. Zdánlivě neomezená panoramata zářící pláže vypadala jako gigantické solné byty a také byly pepřeny krásnými skořápkami. Nedostatek turistů a obecný webový provoz na ostrovech naznačuje, že skořápky se nikdy nedrží ani nebrají, takže kdekoli, kde jsme vypadali, byly úplně nepřerušené skořápky.

Vytváření naší metody s bláznivým mangrovovým ostrovem Ibo na ostrov Quirimba, Mozambik
Mangrovový les při přílivu mezi ostrovem Ibo a ostrovem Quirimba, Mozambik
Vždy je čas na stojan! Při nízkém přílivu mezi ostrovem Ibo a ostrovem Quirimba, Mozambikem

Regionální dáma procházka mezi ostrovem Ibo a také ostrova Quirimba, Mozambik
Když jsme se nakonec ukázali na samotném ostrově, bylo to, jako bychom byli prvními průzkumníky, kteří objevili ztracený ostrov osídlený přátelskými místními obyvateli. Chodili jsme s vesnicí, když se s námi mnoho vesnických dětí vyhovovalo v důsledku šepoty i smíchu. Když jsme procházeli novým domem (bahenní chaty se střechou trávníku), nový mladík křičel „Mazungu“ a připojil se k rozšíření doprovodu za námi.

Když jsme nashromáždili téměř 30 mladých lidí, začali jsme křičet a pronásledovat je kolem vesnice na sbor výkřiků a okouzlujícím smíchem. Několik z nich o tom věřilo jako zábavná hra, zatímco jiní, běžně mladší, byli vyděšeni z podivně vypadající bílé osoby, která po nich běžela. Několik mladých lidí by vydalo krev srážky a začalo plakat, protože nikdy předtím neviděli Mazungua a jasně věřili, že jsme zastrašující.

Tento hluboký nasazený zájem u mladých lidí se jejich maminky hystericky smály. Obrovské maminky by se pak zmocnily svého zkamenělého dítěte a také je držely stejně jako my, zatímco špatný mladík by se vrhl a volal v náručí. Toto bylo ověřeno jako zdroj neomezeného potěšení pro maminky kolem ostrova a také jako jsme chodili, slyšeli bychom výkřiky i smích ve stejné míře.

Village Kids, Quirimba Island, Mosambik
Některé zvědavé děti, ostrov Quirimba, Mozambik

Squids vysychající na slunci, ostrov Quirimba, Mosambik
Krásný, velký baobab trEE – ostrov Quirimba, Mozambik

Při pohledu na oceán … Waayyyy v dálce. Ostrov Quirimba na přílivu, Mozambik
Kozy na silnici !! Ostrov Quirimba, Mozambik

Vesnice žena, ostrov Quirimba, Mozambik
Nakonec jsme narazili na trh, kde měli na prodej čerstvé kokosové ořechy. Čtyři z nás dostali každý kokos a také seděli na sklonu v jednom z domovů a zoufale jsme se pokusili ovoce otevřít. Dav vesničanů se kolem nás zhoustl, stejně jako hluk jejich chichotání, když se 4 turisté pokusili zlomit do svých kokosových ořechů. Nakonec jsme je otevřeli a vypili jsme nádherné mléko, které ořech tak dobře hlídal.

Nick se snaží zlomit do kokosu, ostrov Quirimba, Mozambik
Během několika minut vesničané směřovali a také si strčili Henryho ukulele a v šarádách popisovali, že ho chtěli hrát. Druhý jeho ruce začal brousit chytlavé tropické melodie, dav 50 Afričanů se zdvojnásobil a všichni, včetně nás, začal tančit uprostřed špinavé vesnice.

Vyvinuli jsme kruh a každý člověk se střídal a udělal svůj vlastní krok ve středu. Všichni od starších mamů po pětileté mladí lidé se obrátili na dav. Jeden chlapec, ne 7 let, měl několik nejlepších tahů, jaké jsem kdy viděl. Byl to rutina Michaela Jacksona, který byl pro slávu určen, pokud by mohl objevit svou metodu pouze pro město z tohoto opuštěného mozambického ostrova.

My čtyři z nás, tanec, stejně jako zpíváme odpoledne, obklopené spoustou regionálních vesničanů, na ostrově ztraceném včas, houpající se zdánlivě neviditelnou v Indickém oceánu, je ještě jednou vzpomínkou, která je nyní vyleptaná do vláken mé vůle, aby to bylo Pokračujte v cestování.

Každou hodinu po dobu 4 dnů vyčerpávajících afrických jízd s autobusem skončilo to, že si to za to, že si Henry vybral svou ukulele a také nám hrál soundtrack k tomuto rájovému životu, který jsme si všichni vybrali. Tyto nevysvětlitelné okamžiky, tento pocit objevu a spojení s lidmi tak cizími, jsou ještě jedním z důkazů, proč jsme tady. Život žijící v zahraničí je tak bohatý na tyto zkušenosti, že se zdá, že rutina v domě pouze plamena naší ambice. Tyto zkušenosti mě udrží na cestě nahoru, dokud nebudu mít pocit, že jsem viděl svět. Stejně jako tyto zkušenosti se tady v tento den nezastavily.

Henrik hraje svou ukelele, ostrov Quirimba, Mozambik

Když jsme dokončili tanec a zpívali jsme s našimi asi stovkami nových dobrých přátel, pořídili jsme jednu fotografii každého, pak jsme udělali naši metodu na pláž a stále sledovali několik zvědavých dětí. Šli jsme na plavání, stejně jako pak jsme vyšli a hráli jsme trochu s dětmi. Naučili jsme je rukama.

Rytmické klepání nakreslené v několika regionálních dámě kolem našeho věku. Viděli Darierieho tanec a také se zeptali, v šarádách, jestli by se k ní mohli připojit. Než jsme tomu pochopili, všichni jsme bubnovali rytmus, zatímco Darierie a celkem úplný cizinec z blízké vesnice tančil před námi.

Darice by si užil ženské pohyby i naopak, dokud to nebyla směs severoamerických i afrických hnutí. Všechno dokončeno s obrovským smíchem a objetí mezi Darice a také jejím novým tanečním partnerem. Ne o deset minut později přišla skupina dalších 3 žen a zeptala se Darierieho, jestli by jí mohly pleteny vlasy.

Je to tak skvělé, když Darice dostane možnost spojit se s regionálními ženami, protože v jiných kulturách jsou obvykle velmi plaché. Vždycky jsem uspokojil muže, kteří zjistili, že je neúctivé mluvit (nebo dokonce přimět oko se spojit s) s mou „manželkou“.

Ale v Africe jsou ženy naprosto rovné (v tomto ohledu), a zdá se, že nemají problém, aby udeřil konverzaci nebo mluvil o jejich mysli. Bohužel Dariece nemluví „monee“ regionálním jazykem, stejně jako nemluvila anglicky, takže tam jen seděla, protože usmívající se žena velmi pečlivě splétala vlasy.

Dariece, jak jí vlasy pletené vesnickou ženou, ostrov Quirimba, Mozambik

dokončený produkt
V době, kdy jsme si najali rybářskou loď, nás přijala pozdě na ostrov Ibo. Když jsme opět nastoupili na zabalenou loď, právě když slunce zapadalo na obzoru. Do noci jsme se plavili, dokud jsme navigovali tlustými mangrovy měsíčním světlem.

Naše BoPři představení nás vezmeme zpět na ostrov Ibo – ostrov Quirimba, Mozambik
Krásný západ slunce, když plavíme z ostrova Quirimba zpět na ostrov Ibo, Mozambik

Během dvouhodinového výletu jsme se několikrát uvízli a věřili jsme, že můžeme spát v mangrovech, ztracených mezi dvěma ostrovy, avšak kvalifikovaní kapitáni objevili svou metodu na břeh IBO ve tmě. Když jsme se vrátili do afrického hrnce, řekli jsme Stephaneovi o našem dni a pak jsme se potěšili v chutné večeři česneku, citronu, bazalkových ryb i zázvorových krabů. Nejlepší konec nejlepšího dne v souostroví Quirimbas.

Průvodce batohem rozpočtu po mozambiku

Mozambické cestovní blogy

Jako tento příspěvek? Připněte to na později!

Zřeknutí se odpovědnosti: Kozy na silnici jsou partnerem Amazonu a také přidružením pro některé další maloobchodníky. To naznačuje, že provádíme provize, pokud kliknete na odkazy na našem blogu a nakupujete od těchto prodejců.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post 7 nejlepších věcí k jídlu v Byron Bay v Austrálii
Next post Jaká je obchodní třída u United Polaris?