Jak vyrobit Gin – Brisbane Distillery’s Gin School

na rušném rohu Brisbane’s West End, dveře lihovaru Brisbane otevřené do uklidňující tmy jeho dlouhého baru. A těsně za těmito náladovými hranicemi je skrze perleťové brány Gin School.

Pro většinu z nás se myšlenka vrátit do školy posílá ledovou kostku, která se zachvějí po naší páteři.

Ale když je třída v lihovaru a vy se naučíte, jak vyrobit gin, jsem před linií, jablko v ruce a připraven na učitele.

Toto je vynikající ginská škola Brisbane Distillery, Spirit of Education.

Je to jediná registrovaná škola gin v Austrálii a třídy jsou asi dvě hodiny.

Podívejte se na naše video z naší třídy zde.

Odcházíte s větším uznáním toho, co lihovary musí udělat, aby vytvořily perfektní gin, ale také si můžete udržet 500ml láhev ginu, který jste vyrobili.

A co víc, získáte slevu na ochutnávku ve sklepě dveří, slevy na produkty Brisbane Distillery – jejich skvěle balená gin, vodka a Rhum – a každé 700ml láhev, kterou si koupíte, také přichází při příštím návštěvě při příštím návštěvě !

Gin School Brisbane Distillery

Samotná ginská škola je v jasném kontrastu s temnou vibrací veřejného baru v lihovaru Brisbane.

Výměnou za stánky, sudy a mosazné osvětlení má škola někde mezi vědeckou laboratoří a botanickou kanceláří.

Na vysokých bílých stolech jsou řady malých měděných fotografií, dokonale vytvořené miniatury sloupců, které byste našli v jakémkoli vážném lihovaru. Vedle každého z nich jsou všechny nástrahy školní vědecké místnosti; Kádiry, měření válců, kuželové baňky, malé kovové lžíce … to nás bere na 7. ročníku a naše první jednání s Bunsen Burners.

Kolem stěn jsou vědecké diagramy různých rostlin – druh věcí, které byste očekávali, že pocházejí z lodí raných průzkumníků.

Existují také police – téměř ke stropu – malých kontejnerů. Bližší inspekce ukazuje, že všechny jsou označeny množstvím botanických možností optimální pro výrobu ginu.

Třída gin je v relaci

Náš vynikající učitelka Charlotte se nejprve stane věci tím, že nás nejprve žádá, abychom přemýšleli o typu ginu, který chceme udělat.

Brožura, kterou máme každý, má průvodce stylem, který nám pomůže. Chceme kořenitý gin, citrusový dopředný, bude to bylinné nebo květinové, nebo na konci chceme ovocného nebo sladkého ducha.

Poté si vybereme až čtyři různé botanické látky, aby odpovídaly tomuto stylu, který shromažďujeme z asi 180 plechovek kolem místnosti.

Po přidání našeho základního ducha do našich fotografií upustíme naše botaniky výběru a znovu sestavujeme kondenzační sloupy připravené pro zahájení destilace.

Trvá to asi půl hodiny, než destilát – čistý gin – začne vycházet z fotografií a celou dobu si povídáme s Charlotte a dalšími studenty ve třídě.

Přinesli jsme také čtyři různé lahodné ginové koktejly z baru a také zabalený oběd sýra a biccies.

Charlotte nám pomáhá brát všechny důležité řezy-hlavy, srdce a ocasy. Tyto začátky a zakončení destilační běhu jsou také známé jako Fores a ocasy, plné příchutí a – co je důležité – obvykle nebezpečné chemikálie.

Shromažďujeme srdce – dobrý kousek – a nařízneme je čistou vodou, abychom ji snížili na 43% ABV.

V tomto okamžiku můžeme také přidat barvu do našich ginů.

Christina přidá trochu červenou, aby otočila její gin růžovou. Jdu na krásnou modrou barvu z motýlů. To reaguje se změnami pH a změní světle fialovou, když se věci jako tonic water přidají.

Naše gins

Kromě Juniper, který musí mít všechny gins, a Orris Root, který působí jako „fixer“ a zastaví chutí rozptylující se v ginu, naše giny byly zcela odlišné.

Z 180 botanik, z nichž jsme si mohli vybrat, si čtyři Christina vybrali grapefruit, citronová tráva, pepřovýry a jahodový eukalyptus. Výsledkem byl krásný citrusový gin s trochou koření a tepla a sladkosti z jahod.

Šel jsem pro více dřevěný bylinkový gin styl, pomocí semene koriandrů, šalvěje, pistácie (což pouze přidává texturu, nikoli chuť) a chilli. Vlastně jsem do chilli přidal dvojnásobek, abych přinesl další teplo. Gin se ukázal docela dobře. O penězích za své pikantní poznámky a náznak tepla od chilli. Příště přidám další matici, abych přinesl více hedvábné textury, kterou přináší.

Celkově vzato jsme byli velmi spokojeni s našimi giny. Nemůžeme se dočkat, až to zkusíme znovu!

Škola je venku – čas vrátit se k baru

S hrdostí neseme naše krásně označené a korkové lahve ginu, opouštíme učebnu a přistupujeme k baru.

Nabízejí ochutnávky letů Brisbane Distillery’s Gins, Vodka a Rhum, takže se posadíme na pohodlné barstooly a propracujeme se skrz lihovarnou družinu lihovarů.

Jako absolventi třídy Gin máme také možnost koupit duchy Brisbane Distillery za trochu slevu, na kterou se zjevně vrhneme.

Láhve jsou naprosto ohromující a ještě lepší,Přijďte s nabídkou bezplatného doplňování, kdykoli jsme zpět ve městě! Jediné, co musíme udělat, je přinést si s sebou prázdné lahve.

To je jeden z nejlepších zážitků, které jsme udělali, a připomíná nám naši třídu vaření v Bangkoku nad květináčovými trhy u řeky.

Zábavné, jedinečné a naprosto nezapomenutelné.

Navštívili jsme Brisbane Distillery a Gin School jako mediální hosté rady pro lihovar a turistiku Beda, ale naše názory zůstávají vlastní. Ochutnávka a láhve, které jsme si koupili, nebyly součástí rodiny.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post V Číně se objevila jaro!
Next post 13 reasons WHY I FELL IN like WITH JAPAN