Coral Bay: My Beach Paradise

Aktualizováno: 10/16/20 | 16. října 2020

Všichni máme svou vlastní verzi pláže – to místo na světě, kde je vše perfektní a vše je ráj. Svou verzi jsem našel v roce 2007. Je to malé město v západní Austrálii zvané Coral Bay (populace 207). Je to jednoroční město s jedním barem, jedním supermarketem, třemi restauracemi a třemi hotely. Toto je malé město.

Není toho co dělat.

A proto to miluji.

Coral Bay je můj ráj. Od poprvé jsem navštívil jsem se do tohoto idylického malého plážového města uprostřed ničeho. Na jedné straně je to neúrodné, vyprahlé země skotu, kde se potuluje ovce a truckeři se Dodge Kangaroos. Na druhé straně je to tyrkysová modrá voda, bílé písečné pláže a Ningaloo Reef s hojností mořského života.

A mezi těmito environmentálními extrémy je malé město, které je domovem jednoho hotelu, RV webu, banda batůžkářů a některých plážových zadek si užívá tropické krásy na konci světa.

Všechno v tomto městě se točí kolem jedné obří bílé písečné pláže s tyrkysovou modrou vodou, která se nekonečně táhne do obzoru a útesovým systémem tak blízko země, můžete na něj plavat z pláže. Když jsem tam byl v roce 2007, probudil jsem se každý den, plaval želvami, kopl jsem se na pláž a obsluhoval mé opálení. V noci by zapadající slunce rozsvítilo oblohu v ohnivých tónech červené a oranžové, zatímco jsem se ochladil studeným pivem a dobrými přáteli.

Život v Coral Bay je idylická dokonalost. Mohl jsem zůstat týdny a toužil jsem se vrátit a navštívit, protože v životě je vše, co chci v životě. Nyní, o osm let později, jsem se musel vrátit díky partnerství s Tourism Australia. (Pozvali se na návštěvu Broome a já jsem navštívil Coral Bay podmínku, když řekl ano.)

Cestovní ruch v západní Austrálii rostl v posledních letech a já jsem přemýšlel, jestli bylo toto ospalé město rozmazleno. Vrátil bych se do svého jednoletního ráje, jen abych našel více silnic, více hotelů a dalších restaurací? Po letech pryč jsem byl potěšen, když jsem viděl, že město je stále tiché a klidné.

Ať už teď vypadal Coral Bay, plánoval jsem tuto návštěvu dělat více, než jen sedět na pláži. Nejprve to bylo pryč prozkoumat outback, který obklopuje Coral Bay. Když jsem byl na venkově, Kangaroos skočil všude kolem, orli a další ptáci letěli nad a všude byla divoká zvěř.

Pak jsme šli dolů na pláž a identifikovali skákání Parrotfish v mělčinách a žralocích útesů, kteří kroužili na jídlo. Šnorchlování a plavání kolem útesu podruhé jsem si uvědomil, že je to nejlepší útes v Austrálii. Velký bariérový útes získává veškerou pozornost, ale Ningaloo Reef je mnohem lepší. Je tu jasnější korály a další divoké zvěře, včetně žraloků velryb, želv a delfínů. Nebyl to rozmazlen nadměrným vývojem nebo nadměrným rybolovem. Zatímco Velký bariérový útes vypadá ze vzduchu pozoruhodně, na tom záleží na tom, co vidíme pod vodou, a vidím zde mnohem více podvodní akce než já na Velkém bariérovém útesu.

Během března a dubna migrují žraloci velryby po pobřeží a kolem útesu najdete velké paprsky manta. Je to mimo sezónu, musel jsem se spokojit s paprsky Manta. Udělal jsem půldenní šnorchlovací výlet kolem útesu; Asi hodinu mimo Coral Bay jsme identifikovali některé velké paprsky manta.

Tato stvoření byla obrovská! Bylo pozoruhodné plavat s nimi a užívat si je bez námahy skrz vodu. Nikdy jsem si neuvědomil, jak velká jsou tato stvoření. Podle mého názoru byli stejně velcí jako člověk. Ve skutečném životě jsou stejně velké jako tři!

Toto není vaše standardní turistická destinace Aussie. Je to ta velmi izolace, která udržuje spoustu turistů pryč a nechává místo tak klidné a oddělené od zbytku světa. Toto je místo pro převážně Australany a lidi, kteří jezdí kolem v táborách. Neexistují žádné hordy lidí, které kazí plážemi nebo volně žijícími živočichy. Je to svět daleko od rušného východního pobřeží.

Pokud se mě zeptáte, ve východní Austrálii není nic, co by se rovilo kráse Coral Bay. Zapomeňte na Cairns, Noosa, Magnetický ostrov nebo Bondi Beach. Pokud chcete zažít pláže, které vidíte v reklamách pro Austrálii, přijďte do Coral Bay.

Zatímco část mě chce, abys tam šel, část mě to chce pro sebe. Paradisy jsou nakonec ztraceny, ale chci se držet mého o něco déle.

Pokud to tam uděláte, uvidíte, co tím myslím.

Jak navštívit Coral Bay

Coral Bay není snadné místo. Nachází se uprostřed západního pobřeží, takže je daleko od zbité stezky. Nejbližší letiště se nachází pár hodin v Learmonth. Kyvadlové autobusy jsou k dispozici od převodů letiště Coral Bay pro 95 AUD na osobu (jedna cesta). Provozují zpáteční cestu s flexibilním rozvrhem založeným na příjezdu a odchodu letů.

Linie Coach Integrity mají také službu od Learmonth do Coral Bay, i když v této oblasti provozují pouze několik dní v týdnu. Jednosměrné vstupenky jsou 50 AUD na osobu.

Pokud plánujete jet z Perthu,Očekávejte, že cesta bude trvat nejméně 12 hodin každou cestu. Pokud přicházíte z jiného směru, výlet je solidní 14hodinová jízda od Broome.

Pokud jde o ubytování, v této oblasti je několik hotelů a hostel, kde by se ubytoval. Pokud jedete, najdete také nějaké parky RV.

Zarezervujte si cestu do Austrálie: Logistické nápady a triky
Zarezervujte si let
Použijte Skyscanner nebo Momondo k nalezení levného letu. Jsou to moje dva oblíbené vyhledávače, protože vyhledávají webové stránky a letecké společnosti po celém světě, takže vždy víte, že žádný kámen nezůstane bezúhon. Začněte s Skyscannerem nejprve, protože mají největší dosah!

Zarezervujte si ubytování
Svůj hostel si můžete rezervovat s hostelworld, protože mají největší zásoby a nejlepší nabídky. Pokud chcete zůstat někde jinde než hostel, použijte Booking.com, protože neustále vracejí nejméně nákladné sazby pro hostující domy a levné hotely. Moje oblíbená místa k pobytu jsou:

Ningaloo Club

Ningaloo Reef Resort

Ningaloo Coral Bay

Pokud se snažíte najít více míst k pobytu, zde jsou moje oblíbené ubytovny v Austrálii!

Nezapomeňte na cestovní pojištění
Cestovní pojištění vás ochrání před nemocí, zraněním, krádeží a zrušením. Je to komplexní ochrana v případě, že se něco pokazí. Nikdy jsem nejezdil na výlet bez toho, protože jsem ho v minulosti musel mnohokrát používat. Moje oblíbené společnosti, které nabízejí nejlepší služby a hodnotu, jsou:

SafetyWing (nejlepší pro nomády)

Světoví nomádi (nejkomplexnější)

Pojistěte moji cestu (pro ty nad 70)

MedJet (pro další pokrytí evakuace)

Hledáte nejlepší společnosti, se kterými by se mohla ušetřit peníze?
Podívejte se na moji stránku zdrojů, kde můžete použít nejlepší společnosti při cestování. Uvádím všechny ty, které používám k úspoře peněz, když jsem na silnici. Při cestování vám ušetří peníze.

Chcete více informací o Austrálii?
Nezapomeňte navštívit našeho robustního destinačního průvodce v Austrálii, kde najdete ještě více tipů na plánování!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Mitra’s Ranch as well as Baker’s Hill: Puerto Princesa, Palawan
Next post BBQ i pikniky: Zahraniční nápad v Číně?