6 Epická dobrodružství, která jsou na našem cestovním bucketlistu

, jsme v naší době dobyli několik pěkných epických výkonů, od trekkingu po dobu 8 dnů přes mongolskou step dobrodružství, která jsme ještě nedokončili. Tyto zkušenosti leží spící v výklencích naší posedlé mysli cestování a čeká na jednoho dne překonané. Svět je plný tak spousta mimořádných dobrodružství, ale to je několik, které máme pocit, že musíme udělat, než kopeme kbelík!

1. RICKSHAW RUN: Toto je ten, který jsme chtěli udělat, když jsme viděli toto video na YouTube. Pomyslete na to, že získáte kus-poctu tuk-tuk (plyn poháněná rikša), s prsacím motorem 145 ccm, zabalí do něj několik kamarádů a snaží se jet po celé Indii! Provoz je šílený, některé kopce jsou tak vysoké, že tuk-tuk to sotva vymyslí, ale názory jsou velkolepé. Celá cesta je dlouhá mezi 2 500 – 3 500 km a trvá až 3 týdny (v závislosti na tom, který běžíte). Nejneuvěřitelnější částí by pro nás bylo vidět mimořádnou indickou krajinu z malého vozidla podobného motocyklu. To by nám umožnilo přijmout úžasný horský vánek a úplnou klid venkovských oblastí, ale určitě bychom byli fackováni ostrým kontrastem horkého lepkavého vzduchu a absolutním chaosem, který může poskytnout pouze indické město. Rally Rickshaw je skutečně jedním z největších dobrodružství na Zemi. Klikněte sem, pokud se chcete zaregistrovat hned teď!

Foto: The Adventurists
2. Trek to Machu Picchu: Tenhle není tak mimo track jako Rickshaw Rally, ale stále je to epický zážitek z cestování, který jen umíráme. Machu Picchu existuje asi 565 let, takže to nikam nejde, ale stále se tam snažíme dostat se tam. Doufáme, že tento rok v příštím roce zaškrtneme z našeho seznamu kbelíků na cestování. Celý trek trvá asi 4 dny a dosáhne maximální výšky 4 200 metrů, než sestoupí dolů, kde leží mimořádné starobylé město posazené na svahu ve výši 2 400 metrů nad mořem.

Nedávno se politiky v tomto treku změnily a nyní jsou všichni turisté nuceni trek s místním průvodcem. I když rádi pomáháme místní ekonomice tím, že najímáme průvodce a vrátné, chtěli bychom udělat trek sami. Naše kamarádi nám vyprávěli o alternativní trase, která může trvat ještě několik dní, ale je to mnohem více z vyšlapané cesty … což je přesně to, do čeho jsme. Máme také 7 divů na seznamu světa, takže provedením treku Machu Picchu bychom vlastně zabili dva ptáky jedním kamenem.

Foto: Allard Schmidt pomocí Wikimedia Commons
3. Mongolská rally: Další bláznivá rasa, kterou říkáte? Budeme tohle stejně epické jako Rickshaw běh, ale trvá nás celou Evropou a téměř celou Asii. V červenci každého roku se v Londýně setkávají stovky „závodníků“, aby se vydali na výlet po celý život. Tato dlouhá, drsná, bláznivá, vícestupňová cesta jde z Londýna v Anglii do Ulana Batora v Mongolsku. Odvolání je, že můžete trvat, dokud chcete dokončit běh. Někteří lidé to dokončili za pouhých 10 dní, zatímco jiní trvalo téměř 2 roky, než dosáhli cílové čáry. Mongolské rally existuje jen několik zásad.

Automobil musí mít motor o větší než 1000 ccm

Musíte získat 1 000 GBP na charitu

You must get lost…

V roce 2015 jsme se téměř přihlásili k odběru Mongolské rally, ale nejsme si jisti, zda se budeme chtít příští rok znovu vydat do Evropy, takže se držíme. We want to do it with our pal Jason, whom we met in Kyrgyzstan last year, so we’ll wait until the three of us are ready to join the race. Our plan is to deck out our automobile to look like a enormous goat. It may not be in 2015, but someday, possibly very soon, you’ll see pictures, videos and articles of our extraordinary Mongol Rally journey here on Goats On The Road.

Photo By: The Adventurists
4. Drive from Alaska to the idea of South America: This drive may just be so epic that it will be nearly impossible to complete, but we will absolutely make the effort. We’ve always wanted to drive the Oregon coast trail and this really is the main reason for taking on this journey. but I’m sure that the west coast of Canada would be just as, if not more, beautiful. We’d absolutely want to pick up a camper van or an old Volkswagen type 2 to make this trip.

5. Geocaching around The World: I actually got this idea from Subaru’s adventure Page, and it’s something I’m really interested in. thanks to the availability of handheld GPS devices, the world can now be one big treasure hunt! people bury treasure, or save coordinates of a special place online, and any individual can follow the clueS, stezka nebo pokyny přímo k neuvěřitelnému zážitku z cestování. Od ohromujících lesů po ostré pouště nyní po celém světě loví poklad. V Grenadě je zjevně také spousta „pokladů“, ale když jsme tam žili, narazili jsme na žádné!

6. Camino de Santiago: Úplně inspirován jedním z našich velmi milovaných cestovních filmů: „The Way“, tato svatá pouť z Paříže, Francie do Santiago de Compostela ve Španělsku překročila přes 200 km prostřednictvím některé ze Španělského spousty velkolepé scenérie. Milujeme myšlenku zůstat v malých vesnicích na cestě, setkat se s mnoha trekkery, kteří chodí z mnoha různých důvodů, a mnoho ze všech, když vidí Španělsko pěšky. Poutě bychom nedělali z náboženských důvodů, udělali bychom to, abychom získali hlubší pochopení Španělska, krajiny a to jsou lidé. Pokud jste tento film ještě neviděli, stáhněte si jej nebo jej streamujte nyní, protože obsahuje několik úchvatných sestřih španělské evokativní krajiny.

“Největší dobrodružství, které můžete vzít, je žít život svých snů”

-Oprah Winfrey

To je opravdu jen malá část dobrodružství, kterou jsme v mozcích plavali. Mnohem více cestování, které děláme, mnohem neuvěřitelnější zážitky, o kterých slyšíme. Vždy jsme inspirováni cesty jiných lidí a pravidelně přidáváme do našeho seznamu kbelíků na cestování. Možná bude muset být část druhé části tohoto článku!

Děkuji za přečtení! Jaká epická dobrodružství jsou na vašem seznamu kbelíků? Jak mnoho zkušeností jste odškrtli? Sdílejte s námi v komentářích níže.

Zřeknutí se odpovědnosti: Kozy na silnici jsou spolupracovníkem Amazonu a také přidruženým společností pro některé další maloobchodníky. To naznačuje, že vyděláváme provize, pokud kliknete na odkazy na našem blogu a nakupujete od těchto maloobchodníků.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post IT’S NOT about TRAVEL, IT’S about freedom
Next post TNN: Jak publikovat dětskou knihu o cestování