Adventurous Kate jde birding v Portugalsku

Adventurous Kate se skládá z přidružených odkazů. Pokud provedete nákup s těmito odkazy, udělám vám kompenzaci bez dalších výdajů. Dík!

Sdílejte na Twitteru
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Pinterestu
Sdílejte na e -mail

Po přistání v ráji v Portugalsku jsem pochopil svůj čas v tomto krásném středisku s nízkým klíčem, což by zahrnovalo mnohem víc, než jen kopání-udělal bych svůj vůbec první pokus o sledování ptáků.

Sledování ptáků – nebo Birding – je primární atrakcí Quinta do Barranco da Estrada. Frank, majitel, je odborník na pozorování ptáků a také zvažuje, že sledování ptáků je jednou z atrakcí Quinty, přivedl mě na jednu ze svých safari.

Měl jsem zkušenosti s birdingem? Žádné vůbec. (Ačkoli moje první slovo bylo zjevně „tady, Birdy“, tak technicky jsem mohl být mnohem nakloněn, než si myslím.)

Den začal ve 4:45 ráno, stejně jako bychom stáli deset hodin v portugalské krajině.

Venku tady na venkově byla temná. Bylo oblačno. Kopce byly pokryty jemnou mlhou.

Nebylo to vhodné počasí, ale umožnilo nám to vidět řadu druhů. Byl jsem tak vyzdoben, jak jsem potřeboval s dvojicí dalekohledu, když Frank začal poukazovat na všechny ptáky, kteří byli v naší blízkosti.

A teď mi umožní ukázat svůj den řadou birdingových faktů!

Birding Pravda #1: Požadujete se znovu přepracovat oči i uši

Frank by se mohl podívat na dva bitové hnědé kuličky v dálce a nejenže by mohl říct, že to byly sovy, ale aby zcela zjistili svůj druh.

Birding potřebuje, abyste své smysly poskytli člověka. Nejde o to, jak velký je váš zrak i slyšení – je to jen nová metoda jejich využití. Zjistil jsem, že poslouchám jemnosti ve vrstvách na vrstvách volání ptáků; Zjistil jsem, že jsem soustředil oči na nejmenší pohyby v dálce.

A byl jsem odměněn. Far off byl gigantický orel a zíral nás rozzlobeným žlutým očima. Vidět, že to bylo zastrašující i působivé. I kdybych věřil, že se nás chystá jíst.

Birding Truth #2: Ne každý s gigantickým objektivem je idiot

Když jsem cestoval po světě, narazil jsem na mnoho turistů s trapně dlouhými čočkami vačky. Tyto čočky jsou známkami amatérů, protože za 99% okolností nevyžadujete tak velkou čočku.

Dalších 1% jsou pozorovatelé ptáků a fotografy volně žijících živočichů. Frank přinesl čočku asi dvě stopy dlouhý, stejně jako to bylo potřeba – protože požadujete vysoce kvalitní čočku, jako je ta, aby pořizoval skvělé fotografie ptáků z dálky. Hodně štěstí získávat slušné fotografie ptáků bez jednoho!

Proto v den birdingu opravdu nemám žádný typ obrázků ptáků! Nicméně závisí na mně, hodně jsme viděli. Obří bílé čápy s černými spodními stranami, gigantickými volavkami, bullfinches s brilantně barevnými prsy. Ptáci, kteří zpívali podivně; Ptáci, kteří se trochu ponořili, když odletěli.

A Frank pochopil všechny typy, s nimiž jsme narazili. Netrvalo dlouho a vyskočil jsem s dalekohledem, nadšený, že jsem zachytil pohled na současný nález.

Birding Truth #3: Příroda ovlivňuje také místní obyvatele

Nebyli jsme na venkově pořád – udělali jsme několik zastávek v kavárnách a dostali jsme kávu s horkým mlékem. Jak jsem zdůraznil ve svém dřívějším příspěvku, zemědělství v Alentejo je nesmírně tvrdý život, stejně jako region je zasažen těžkostí a v poslední době such.

Frank mi později řekl, že každá konverzace, kterou jsme slyšeli v kavárnách, byla variantou jedné otázky: „Kde je déšť?!“

I když jsme byli schopni nabídnout s méně než ideálním počasím, totéž nemohlo být pro zemědělce uvedeno.

Birding Truth #4: Není to vynikající bastard

Jedním z ptáků, které jsme neustále viděli, bylo to, co jsem nazval vynikajícím bastardem. Neměl jsem to být zábavný – legitimně jsem věřil, že se tomu říká vynikající bastard. Ukázalo se, že je to opravdu vynikající Bustard.

Frank mě neřekl, stejně jako jsem mluvil o vynikajících bastardech, stejně jako opět až do konce dne, kdy se na mě začali ostatní hosté zamíchat.

Birding Truth #5: Birding je plný pozoruhodných okamžiků

Věříte, že Birding je hlavně o fotografování docela ptáků, kteří poskakují s krajinou, když znovu tweetují.

Zamyslete se znovu.

“Vidíte tam dva bzučáky?” Zeptal se mě Frank, oba jsme se dívali na naše dalekohled.

“Ano.” Ve Velké Británii jsou Buzzards to, co telefonovali Eagles.

“Ten má v ústech online hada.”

“DRSŇÁK!” Zvolal jsem.

Pták létající se vzduchem se hadem v ústech. To samo o sobě za to stálo za to.

Birding Truth #6: Krajina je ohromující

Frank se zeptal, jestli bych si přál jít navštívit Mertolu, město s výhledem. Moje odpověď: „Vždy.“

Když jsme zaokrouhlili ohyb, Frank mi řekl, abych zavřel oči. A pak jsme to viděli:

Neuvěřitelný. Jeden z nejlepších panoramat, které jsem kdy vzal.

Mertola je malé město poblíž Spaninull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post 10 neuvěřitelných věcí, které můžete vystupovat v Bruselu v Belgii za den @VitItbrussels
Next post 10 nejlepších věcí, které můžete dělat v Ninh Binh ve Vietnamu [s navrhovanými zájezdy]