Koh Phi Phi je velmi ohromující a může vás zabít

Adventurous Kate obsahuje přidružené odkazy. Pokud prostřednictvím těchto odkazů provedete nákup, získávám provizi bez dalších nákladů. Dík!

Sdílejte na Twitteru
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Pinterestu
Sdílejte na e -mail

Koh Phi Phi, ostrov u Andamanského pobřeží Thajska, je nejslavnější tím, že je nastavením filmu Leonarda DiCaprio The Beach. Většina lidí přichází na ostrovy Phi Phi a očekává nedotčený ráj ostrova.

Bohužel se po příjezdu obvykle setkají s hrubým probuzením.

Koh Phi Phi není ráj.

Nechápejte mě špatně – ostrov je krásný. Skvěle krásné. Ale bylo to tak přehnané a tlačené na pokraj, že je nesmírně obtížné si užít jako cíl.

Přeprava ovlivnila mnoho destinací. Bohužel, nadměrná vývoj zničila ostrovy Phi Phi.

Tento příspěvek byl aktualizován v prosinci 2019 s přesnou cenou a informacemi.

Obsah

Koh Phi Phi
Maya Bay uzavřeno
Je Koh Phi Phi bezpečný?
Stojí za to Koh Phi Phi?
Koh Lanta je lepší než Koh Phi Phi
Další alternativy k Koh Phi Phi
Kde zůstat v Koh Phi Phi Phibest Luxury Hotel Koh Phi Phi: Zeavola Resort
Nejlepší hotel střední třídy Koh Phi Phi: PP Princess Resort
Nejlepší rozpočet Hotel Koh Phi Phi: Panmanee Hotel
Nejlepší hostel Koh Phi Phi: Dormsin Hostel

Jak se dostat k Koh Phi Phigetting na Koh Phi Phi lodí
Dostat se do Koh Phi Phi Air
Dostat se do Koh Phi Phi autobusem nebo vlakem

Měli byste jít do Koh Phi Phi?

Cestujte na ostrově Phi Phi a budete si užít takto tyrkysové vody.
Koh Phi Phi

Koh Phi Phi je jedním z nejslavnějších ostrovů u Andamanského pobřeží Thajska (západní pobřeží). Ostrovy Phi Phi se skládají ze dvou ostrovů: Koh Phi Phi Don a Koh Phi Phi Leh.

„Phi Phi“ je prohlášen za „Pee Pee“. (Což je ironické, protože stresovaný kanalizační systém znamená, že ostrov obvykle voní jako koh poo poo.)

Koh Phi Phi Don je jediným obydleným ostrovem a je domovem všech ubytování a vybavení ostrovů Phi Phi. Pokud zůstáváte přes noc na Koh Phi Phi, zůstanete na Koh Phi Phi Don. Je to ostrov bez vozidla a někteří pracovníci hotelu se pohybují zavazadla tažením vozíků za nimi a křičí: „pípnutí pípnutí!“ Když chodí po ulici.

Koh Phi Phi Leh je neobydlený ostrov na jih, domov slavného zálivu Maya, a od roku 2018 je uzavřeno k opravě poškození (a možná tak zůstane do roku 2021). Více o tom níže.

Koh Phi Phi byl v tsunami v roce 2004 nesmírně poškozen, kde přibližně 4 000 lidí na ostrově přišlo o život. Zhruba 70% infrastruktury ostrova bylo zničeno. Při pohledu na tvar ostrova, kde se většina vývoje odehrává na úzkém isthmusu, není žádným překvapením.

Při pohledu zpět by to byl čas na přestavbu Koh Phi Phi udržitelným způsobem.

Bohužel se to nestalo.

Koh Phi Phi byl postaven ještě horší než dříve. (A chápu, proč – když jste ztratili všechno, včetně vašeho živobytí a možná svých blízkých, uděláte, co je potřeba k přežití.)

Maya Bay uzavřeno

Maya Bay na Koh Phi Phi Leh je místo, kde byla pláž zastřelena. Pokud jste film viděli, víte, že Maya Bay je téměř nevysvětlitelně nádherný.

Ale takto vypadal Maya Bay, když jsem šel před několika lety. Dnes je Maya Bay špinavá a plazí se s turisty – až 5 000 za den (!!).

Ne úplně nedotčený. a hodně z okolních korálů bylo v důsledku toho zničeno.

Naštěstí thajská vláda vstoupila a uzavřela ostrov v roce 2018. Původně měla trvat až do konce roku 2018, ale nyní může být uzavřena až do roku 2021.

Ale toto uzavření je dobré! Thajská vláda zasadila v okolí 10 000 korálových rostlin. Zatímco změna klimatu zůstává hrozbou pro přežití korálů, je to krok správným směrem.

Přijďte na ostrovy Phi Phi, pokud jste tady na párty!
Je Koh Phi Phi bezpečný?

Jak bezpečné, jak může být Thajsko, což je obecně docela bezpečné, pokud příliš nepijete a sledujete své věci. Kromě toho může být Koh Phi Phi docela nebezpečným místem:

Nebezpečné pro vaši peněženku. Ze všech míst, která jsem navštívil v Thajsku, byl Phi Phi zdaleka nejdražší. Nejlevnější ubytování je asi 1000 bahtů (33 $) za 18-lůžkovou kolej. A musel jsem zaplatit 10 bahtů, abych použil squat toaletu. (Měli mi zaplatit!)

Nebezpečné pro vaše nohy. Když jsme navštívili Maya Bay na Koh Phi Phi Leh, kde byla natočena pláž, vyšplhali jsme na některé skály-a moji bezbožní kamarádi téměř zabili jejich nohy na jejich jehle podobných povrchů. Šokovalo mě to, že turisty vedou turisty, z nichž mnohé starší a špatně připravené, napříč těmito kluzkými, ostrými skály, zatímco se držely lana pro podporu.

Nebezpečné pro váš nos. Čištění odpadních vod není největší, částečně kvůli ohromujícímu objemu návštěvníků. Očekávejte docela málo zvláštních pachů.

Nebezpečné pro vaše játra. Scéna strany je zde šílená a zdá se, že všude nabízí kbelíky 2 na 1. Myslel jsem, že jsem se tvrdě rozloučil v Ao Nang -nullnull

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Žádost o mongolské vízum v Šanghaji
Next post 4 dny v Hongkongu a Macau – itinerář, cestovní náklady a tipy