Při pohledu zpět na rok 2013 – Rok Firsts

Rok 2013 skončil! Přemýšleli jsme o všem, co jsme udělali, o lidech, které jsme potkali, jídlo, které jsme vzorkovali, a také o zemích, které jsme zažili … to vše za 365 dní. Byl to extrémně dobrodružný rok! Rád to zavolám „rokem prvních“.

Rok 2013 začal kocovinou v Číně. Bydleli jsme i mentor angličtinu ve městě Yangzhou. V novém roce jsme zazvonili se všemi našimi expat dobrými přáteli z celého světa, byla to vynikající párty! Strávili jsme leden do konce července mentora angličtiny a kontrolovali blízké města v naší provincii a užívali si náš život v Číně.

Lady tkaní v Číně Suzhou
To bylo poprvé, co jsme kdy žili v zahraničí, a také poprvé, co jsme kdy učili angličtinu mnohem déle než týden!

Asi 7 měsíců po podpisu naší mentorské smlouvy jsme začali dostávat svědění nohou. Jsme cestovatelé, je pro nás těžké sedět! Začali jsme tedy plánovat i snít o tom, co bychom udělali po dokončení naší celoroční smlouvy.

Přišli jsme s plánem cestovat po transmongolském vlaku z Pekingu do Ulanbaataru a poté na měsíc cestovat po Mongolsku. Odtamtud bychom naskočili zpět do vlaku a také jsme vytvořili naši metodu se Sibiří v Rusku i do Kazachstánu. Poté bychom byli dokončeni vlaky, ale chtěli jsme si batoh s Kyrgyzstánem, Tádžikistánem, Uzbekistánem, Turkmenistánem a také na naší cestě v Íránu, někde, kde jsme chtěli dlouho vidět.

Spousta plánování šla na naši cestu s Mongolskem, Ruskem, Střední Asií i Íránem!
Spousta plánování šla do této legendární 4,5měsíční výlet. Zakoupením všeho, co jsme potřebovali, rezervovali lístky na vlaky a také zjistili víza, byly všechny náročné úkoly, ale úkol jsme provedli. Mezi námi jsme byli schopni ušetřit mentora 21 000 $ v Číně a měli jsme dostatek peněz na cestu na naši cestu. Když dorazil červenec, uvedli jsme rozloučení s Čínou a také se všemi fantastickými dobrými přáteli a vzpomínkami, které jsme tam vytvořili. Byl to pro nás nesmírně emotivní čas, ale byli jsme připraveni na přemístění. Byli jsme pryč na extrémně dlouhé cestě vlaku z Pekingu do Ulaanbaataru!

Přesun z našeho domu a také se sborem s Čínou
Bylo to poprvé, co jsme cestovali ve celosvětovém vlaku.

V této oblasti jsme udělali řadu zajímavých výletů. Několik, které stojí v našich myslích, jsou:

Trekking pěšky s Mongolskem po dobu 8 nocí.

Dělat dvou noční koňský trek přes 3 700 metrů vysoký průchod na jezero Song-Kul v Kyrgyzstánu.

Létání v vrtulníku nad pohoří Pamir.

Spí v domě cizince po dobu 5 dnů, zatímco se s ním zachází jako s šlechtou v Esfahanu v Íránu.

Jíst velbloudí maso a pití fermentovaného klisného mléka!

To vše pro nás bylo první. Nikdy jsme se nekvalifikovali uprostřed ničeho, zatímco jsme v závislosti na navigaci, jídle, útulku i vodě. Nikdy jsme nikdy neudělali koňský trek. To bylo poprvé v vrtulníku. Nikdy jsme nezůstali přes noc v domě cizince a také to byl fantastický zážitek. Jíst neobvyklé maso a pití hrubého mléka bylo také první!

Nás s Mehsou a Saroosh, pozoruhodnými novými dobrými přáteli, které jsme vytvořili v Esfahanu
Kromě všech úžasných věcí, které jsme za poslední rok udělali, jsme také objevili o sobě hodně jako jednotlivci i jako pár.

Naše stránky vzlétly (díky vám kluci!) A to bylo poprvé v naší cestovní profesi, že jsme museli vyvážit práci s cestováním. Ukázalo se, že to je spíše úkol, jak jsme museli nabídnout s mnoha dny dolů, ale v průběhu času se věci snadnější.

Zjistili jsme, že nyní potěšíme cestování pomalejší rychlostí, než jsme využili. Ve skutečnosti, pokud budeme bloggery na plný úvazek, musíme cestovat pomaleji nebo vyhazíme. Náklady asi 5 nocí ve městě před přesunem nám poskytne možnost dohnat e -maily, sociální média, komponování a také nám poskytne mnohem více času na vyzkoušení města, ve kterém jsme.

Cestování pomalejší nám poskytne možnost dohnat web a uspokojit regionální lidi
Když už mluvíme o zpomalení, také jsme se připojili k programu s názvem Trusted Home Sitters. V letošním roce zažijeme novou kariéru: domácí sitters/pet satters. Bude to pro nás fantastická metoda, abychom integrovali cokoli, co milujeme: pomalé cestování, prožívání nových kultur, žijící jako místní, užívání si podnikání chlupatého dobrého přítele i na vrcholu toho všeho, je to metoda pro nás Cestování bez nákladů peněz na ubytování.

Máme domaSeděl předtím, ale to bude poprvé, když to budeme zkontrolovat jako kariéru.

Phew! To je poněkud rok. Nyní jsme v Kanadě, stojí prázdninová sezóna s dobrými přáteli i rodinou, ale v polovině ledna se znovu rozběhneme. Oba jsme tak nadšeni, když vidíme, co pro nás tento rok má. Zůstaňte naladěni, abyste zjistili, kam míříme na další!

Jak pro vás bylo 2013? Jaké zajímavé věci jste vzali? Ukažte nám v komentářích níže!

Zřeknutí se odpovědnosti: Kozy na silnici jsou partnerem Amazonu a také přidružením pro některé další maloobchodníky. To znamená, že provádíme provize, pokud kliknete na odkazy na náš blog a také nakupujete od těchto prodejců.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Zvyšte svůj blogový provoz pomocí tohoto 6denního rozvrhu úspěchu
Next post Co dělá Švédsko i Belgii tak fantastické cestovní destinace?