Airbnb podvody Travellers požadavek na pochopení

jsme rezervovali byty na Airbnb více než 3 roky a také jsme strávili hodiny na hodinách na webových stránkách, stejně Podvod, který by nám zastával přes 3 000 USD.

Podvod Airbnb byl tak geniální a také tak dobře sestavený, že mám pocit, že je nesmírně důležité, abych s vámi sdílel, abych zajistil, že neskončíte do stejné pasti.

Zde je přesně to, jak jsme téměř spadli na falešný účet Airbnb a téměř ztratili 3 300 $.

Nedělejte podzim pro podvody Airbnb. Zaregistrujte se pro (skutečný) Airbnb dnes a získejte 35 $ z první rezervace. Pokud již máte účet, žádný problém. Stačí se odhlásit a také vytvořit nový účet s využitím nového e-mailu k získání kreditu 35 $.

Klikněte sem a získejte Airbnb 25 $ hned teď

Hledali jsme pěkný byt v Lisabonu v Portugalsku asi 3 týdny. Hodně jsme viděli každé místo nabízené na Airbnb v naší odrůdě nákladů, ale nemělo štěstí, a tak jsme začali prohlížet Craigslist.

Byli jsme ohromeni, když jsme viděli, že v našem nákladovém rozsahu bylo několik nádherných míst. Okamžitě jsem se obrátil a majitelé se hned vrátili.

Jeden majitel v konkrétním (který měl pěknou 1 ložnici přímo ve městě s obrovskou terasou) se ke mně vrátil a zdálo se, že je spíše „legitimní“.

Jeho jméno bylo (údajně) Reynolds Daniel, stejně jako mi řekl, že se cítil pohodlnější, když mě rezervoval byt s Airbnb.

Pokračoval v uvedení, že Airbnb nabízí zabezpečení kupujících, aby se zajistilo, že bych mohl jen dát plnou platbu, podívat se na místo před inspekcí, stejně jako kdyby se mi to nelíbilo, nebo to nebylo tak, jak se to objevilo na fotografiích, on ‘D Povolte plnou náhradu s platformou Airbnb.

Poznámka: Tento podvod Airbnb byl proveden na falešném webu Airbnb a v žádném případě způsobuje metodu metodu autentického zabezpečení, individuální zkušenosti nebo zásady vrácení peněz. Podvod, o kterém se chystáte zkontrolovat, je složitý, ale ve stinných praktikách není součástí Airbnb. Pokud budete i nadále využívat pouze skutečný web AirBNB k interakci s Holds a zarezervovat si ubytování, nebudete mít problém.

To pro nás znělo perfektně. Chápeme pravidla pro Airbnb a také to, že nabízejí náhrady pro nespokojené zákazníky, takže jsme byli rádi, že máme nějaký typ pojistného krytí pro náš předběžný vklad.

Nakonec mi po několika dnech poslal Reynolds Daniel odkaz na rezervaci jeho bytu na webových stránkách Airbnb.

Zde začíná podvod Airbnb.

Když jsem klikl na odkaz, zpočátku to vypadalo dobře. Stránka vypadala přesně jako Airbnb při prvním pohledu (dokonce i k mému oku, když strávil nespočet hodin procházením webu).

Vložil jsem do svých dat i voily, náklady přesně ukázaly, co pan Daniel uvedl, že to bude v jeho e -mailech. 650 EUR měsíčně po dobu tří měsíců plus vklad 650 EUR plus poplatek Airbnb za celkově 2 700 EUR (3 300 USD).

V tuto chvíli jsem zavolal Dariefu do místnosti.

“Ten Reynolds Daniel Guy se nakonec vrátil o byt a poslal mi odkaz Airbnb.” Zarezervujme si to! “.

Chcete -li se podívat na naše skvělé zkušenosti s Airbnb a dalšími na internetových bytových stránkách, zkontrolujte: 9 nádherných bytů, které jsme si pronajali po celém světě

Darierie byl velmi nadšený a souhlasil s tím, že bychom si to měli hned zarezervovat.

Posadila se vedle mě a naskenovala web, protože si přála zkontrolovat recenze. Jistě, na seznamu bylo deset 5hvězdičkových hodnocení a cokoli vypadalo skvěle. Hodnocení byla formulována poněkud podivně, nicméně nic neobvyklého.

Pak jsme si všimli, že adresa URL výpisu byla trochu pryč. Ukázalo se „www.irbnb.com-request-booking.space/booking/…“. Byli jsme tím trochu zmateni, ale když URL začala „www.irbnb.com“, jsem si myslel, že neexistuje žádná metoda, že by to mohla být spamová stránka.

Bylo mi pochopitelné, že pokud URL začala s příslušnou značkou s dot com, muselo to být autentické.

Poté jsme se posunuli dolů a také jsme naskenovali web poněkud více kontrolním okem. Tentokrát jsme si uvědomili, že seznam zahrnuje přesnou adresu bytu v Lisabonu.

Airbnb vám obvykle neřekne přesnou adresu až poté, co si zarezervujete, abyste si udrželi soukromí místa majitele a zastavili lidi v nabídce nabídky bytu mimo platformu Airbnb.

Teď jsme byli podezřelí.

Nakonec jsme spatřili funkční ikonu online chatu v pravé dolní části obrazovky (ano, vy MIght chatujte s tím). I když by bylo fantastické, kdyby měl Airbnb tuto funkci, byli jsme si dobře vědomi, že tomu tak není.

V tomto okamžiku jsme spustili Google Procházení, které něco takového šlo:

„Airbnb.com-request-booking.space/booking/ falešný podvod airbnb web“

Jistě, naše procházení přineslo několik extrémně vyprávěných výsledků, včetně článku o The Guardian a ještě jeden na Huffington Post.

Zkontrolovali jsme článek o Huff i po pouhých několika minutách, uvědomili jsme si, že jsme téměř oběťmi typického podvodu Airbnb. Web, na který jsme se dívali, byl falešný web Airbnb.

Viz také: 10 jedinečných půjčoven Airbnb po celém světě

Nedělejte podzim pro podvody Airbnb. Zaregistrujte se pro (skutečný) Airbnb dnes a získejte 35 $ z první rezervace. Pokud již máte účet, žádný problém. Stačí se odhlásit a také vytvořit nový účet s využitím nového e-mailu k získání kreditu 35 $. Jediné, co musíte udělat, je kliknout sem a dostat naše speciální kozy na silnici.

Článek byl s názvem: „Dejte si pozor na tento podvod zlýmgenia“ (pravděpodobně mnohem lepší název, než jsem si vybral pro tento příspěvek) a také podrobně popsal zkušenost autora, který opravdu padl na podvodnou webovou techniku ​​a také ztratil 3 800 USD USD .

Rovněž vysvětlila červené vlajky, které si měla na webových stránkách všimnout, jako jsou recenze, podivná adresa URL (ačkoli jeho adresa URL byla jiná než moje) a ikona online chatu. Jediným rozdílem mezi autorovým příběhem i našimi bylo to, že opravdu ztratila peníze.

Zobrazit z velké rezervace Airbnb, kterou jsme měli ve Valparaiso, Chile

Na autorově obraně zažila podvod z jiného úhlu, který by bylo mnohem těžší chytit. Opravdu interagovala s majitelem domu s chatem na pravé platformě Airbnb.

Objevila místo, které se mu líbilo, kontaktovala majitele prostřednictvím chatové funkce Airbnb a začala s ním na webu dialog. Majitel jí nakonec řekl, aby poslala e -mail a jejich komunikaci pokračovala v e -mailu.

Poté, co bylo dohodnuto cokoli, jí majitel poslal odkaz na jeho podvodný seznam Airbnb, aby provedl platbu.

E -mail od našeho podvodníka

Kdybych už mluvil s majitelem s platformou Airbnb, možná jsem nebyl tak svědomitý při kontrole webových stránek, jako bych mohl velmi dobře upadnout do techniky, jako je tento špatný duch, když ztratil 36 000 $.

Přemýšlejte o tom – pokud chatujete na skutečném webu Airbnb, pak si povídáte o několika e -mailech a pak vám Hold pošle e -mail zpět do Airbnb, pravděpodobně si budete docela rychle rezervovat.

Naštěstí má Darice nadšené oko pro podvody a také jsme dokázali zmařit úsilí tohoto budoucího zloděje.

Kdybychom si rezervovali, pak bychom si koupili naše lety do Lisabonu, odešli tam, vzali taxi z letového terminálu na adresu v rezervaci, abychom zjistili, že na této adrese není takový byt, stejně jako my venku 3 300 $!

Viz také: Airbnbs v Paříži – seznam 10 nejlepších nejlepších

Dbejte na toto varování

Pokud si rezervujete AirBnb, buďte velmi opatrní od interakce mimo platformu a nerezervujte si apartmány s žádným typem webových stránek AirBNB, které nevypadají přesně jako rutinní web.

Dávejte pozor na malé rozdíly na webu a zejména, a zejména, zkontrolujte URL, abyste se ujistili, že se jedná o typickou webovou adresu AirBNB.

Všichni jsme pro kontaktování Holds, abychom vyžádali diskontní sazby nebo speciální nabídky, ale když vám posílají odkazy, ujistěte se, že jsou na autentickém webu. Pokud máte vůbec jakýkoli typ pochybností, spojte se s podporou klienta AirBNB a pošlete jim adresu URL, abyste zkontrolovali jeho autentičnost.

Jsme tak šťastní, že jsme pro tento Airbnb Hoax netušili, ale jsme pravidelnými jedinci platformy.

Cítíme, že kdybychom v minulosti nestrávili hodiny na hodiny na skutečném webu, mohli bychom si tento byt rychle rezervovat na podvodném místě a také jsme byli ve výši 3 300 $.

Toto publikování je určeno pro každého, kdo se může objevit v této přesně stejné situaci. Ať už jste objevili svůj byt na Craigslistu nebo další fórum bezplatného bytu, nebo pokud vám byl zaslán odkaz z držení na skutečném webu Airbnb, uvědomte si tento vzduch BNB podvod.

Nedělejte podzim pro podvody Airbnb. Zaregistrujte se pro (skutečný) Airbnb dnes a získejte 35 $ z první rezervace. Pokud již máte účet, žádný problém. Stačí se odhlásit a také vytvořit nový účet s využitím nového e-mailu k získání kreditu 35 $. Jediné, co musíte udělat, je kliknout správněznovu získat naše speciální kozy na silnici.

Narazili jste na tento podvod Airbnb nebo na jakýkoli typ ostatních, který podle vás může pomáhat cestovatelům? Sdílejte prosím níže uvedené komentáře a pomozte ostatním zabránit roztržení!

Jako tento článek? Připnout!

Zřeknutí se odpovědnosti: Kozy na silnici jsou partnerem Amazonu a také přidružením pro některé další maloobchodníky. To znamená, že provádíme provize, pokud kliknete na odkazy na našem blogu a nakupujete od těchto maloobchodníků.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post Jak strávit 24 hodin v letadle
Next post TNN: Jak přesně pěstovat na internetové službě s nomádským Mattem