Australská plážová pravidla – 9 tipů, jak zasáhnout pláž jako regionální

s 12 000 proužky písku ozdobujícího australského pobřeží 60 000 km, je možné, že pláže jsou klíčem k kultuře země. Takže když se léto vystřelí, tady je to, co lze očekávat na pláži v Austrálii.

Když jsem se poprvé objevil v Austrálii, objevil jsem poměrně rychle to, co bylo typické chování pro pláž a to, co ne.

Naštěstí jsem zjistil, že jsem sledoval místní obyvatele a také jsem poslouchal Christininu mudrc radu, než abych si vyrobil i mnoho vlastních faux.

Ale jít na pláž v Anglii nebo na pevninské Evropě je zcela odlišný zážitek než Austrálie, takže je snadné to špatně.

V nejlepším případě vypadáte jako turista nebo se rozpaky. V nejhorším případě je zde spousta docela vážných nebezpečí, s nimiž by se Poms jako já předtím nesetkal.

Ano, existují velké množství tvorů, které můžete objevit na australských plážích, které se zdánlivě hodí k zabití.

Existují však i další mnohem typičtější nebezpečí, která nedostanou téměř tolik ani dostatečný tisk.

1. Která pláž?

Nejlepší věcí na plážích Aussie je, že jsou všichni zdarma. Téměř všechny pobřeží kolem míst, jako je Itálie, je soukromě, stejně jako jste vyžadovali platit za návštěvu plážového klubu.

Místa jako Amalfi Coastline poplatek za tunu peněz pro Loungers – přes 120 EUR za čtyři židle. Stejně jako pláže nejsou nic jako ty.

Zde jsou 3 pláže Sydney, které pouze místní obyvatelé chápou, že vám poskytnou nějaké inspi.

2. Co dát pláži

První věc, kterou jsem si všiml, bylo přesně to, jak trochu vyžadujete, když jdete na pláž.

Můžete to udělat jen s ručníkem – zejména pokud se chystáte plavat víc než ležet na písku.

Ve skutečnosti, špičkový tip: Získejte ručník Tesalate, jako je ten, který vezme značné množství vody, je to však také důkaz písku.

Na druhé straně to lidé přinášejí stany, tašky, eskies plné jídla i pití – všechno závisí na tom, jak dlouho tam chcete být. stejně jako přesně kolik chcete nosit.

Ale s největší pravděpodobností nejdůležitější věcí, kterou můžete přinést (kromě plavby!), Je opalovací krém. Na pláži je extrémně bitový stín a australské slunce je notoricky silné.

3. Co nedat pláž

Místní obyvatelé obvykle nepřinášejí na pláž grilování ani kuchyňské vybavení, stejně jako požáry osvětlení na pláži jsou na většině míst nezákonné. Poté, co uvedl, že existují běžně mincově ovládané veřejné grilování, které můžete využít poblíž pláže. Jen mějte na paměti, že se vyčistíte, až budete hotovi.

Velké hudební systémy – trochu reproduktor, pokud máte nějaké skvělé melodie, je v pořádku, ale hluk oceánu je mnohem lepší.

Šperky-Australské pláže jsou opravdu nízké klíče, takže se neobjevíte. Navíc jsme měli několik dobrých přátel, kteří ztratili prsteny svatebních událostí v surfování, takže buďte opatrní!

Booze-Většina pláží Aussie jsou zóny bez alkoholu. Poté, co uvedl, že pokud jste diskrétní, nebude pár piv problémem.

4. Plavání mezi vlajkami

Každá hlídaná pláž v Austrálii – to znamená pláže s Surf Lifesavers obsluhující pláž – využívá politiku vlajky. Červené i žluté vlajky, které vidíte na okraji vody, vám řeknou, kde je bez rizika plavat, a také zóna, kterou plachoví plavci.

Pokud plavete mimo vlajky, jste k dispozici pro trhliny, pískové banky, skály i surfaři. SIETIES se s vámi s největší pravděpodobností obtěžuje, což může být poněkud trapné.

Pokud neexistují žádné vlajky, pláž není hlídana, takže plaváte na vlastní riziko, je také pozdě v den, stejně jako hlídka odešla dům nebo podmínky jsou stejně nebezpečné.

Čím lepší jsou vlajky společně, obvykle znamenají silnější moře.

5. Rips

RIPS jsou silné proudy, které vás odtáhnou od pobřeží. Stávají se tam, kde vlny vypouštějí zpět na kanály produkující moře. Tyto kanály způsobují, že se velká část vody posune velmi rychle od pláže.

Pokud zjistíte, že se v ripě vytáhnete na moře, nepropadejte panice. Nepokoušejte se tak dobře plavat přímo zpět na břeh, nikdy to neuděláte.

Máte dvě možnosti: buď relaxujte, nechte přítomnost vychovávat, dokud se roztržení rozptýlí, pak se plave zpět do země nebo plavání rovnoběžně s pláží přes RIP a poté se metoda vrátí zpět na pevnou půdu.

Pokud se objevíte v roztržení nebo v obtížích ve vodě, držte jednu ruku do vzduchu. Toto je signál pro nalezení a také pomoc. Postříkání kolem nedostane jejich zájem tak rychle.

6. Řešení obrovských vln

V Austrálii je velké množství obrovských surfařských pláží. Pro velké množství návštěvníků je velmi konfrontační, že s těmito obřími vlnami poprvé nabízíte. Zasažení zdi vody není zábava, zvláště pokud vás převrátí a také vás táhne podél písku.

Když vidíte přicházející obrovskou vlnu, máte tři možnosti: nad, s nebo pod.Pokud se domníváte, že vlna je dost malá, můžete se nad ní ponořit.

Pokud je to načasování správně, můžete sprintu plavat směrem k pobřeží, chytit vlnu i tělové surfování. To je úžasné, ale trvá trochu praxe.

Potápění s vlnou nebo kachní pod ní je vaší nejlepší možností. Udělejte si mělké ponoření do dohody s vlnou a ležte vodorovně ve vodě nahoru, dokud necítíte, že vlna prochází nohama a pak bobte stejně jako povrch. Snadný.

Alternativně sevřete nos i kachnu pod jistič, abyste zabránili převrácení.

7. nebezpečí

Jedovatá chobotnice, jedovaté medúzy, jedovaté šneky, jedovaté ryby. Žraloci, krokodýli, mořští hadi … všichni mají soubor, aby vás vytáhli, ale nejsou tak typické nebo tak rozrušené, jak jsou postaveny.

Na pláži jsou však nebezpečí, která jsou poněkud typická, o kterých se zdá, že Aussies vrozeně rozumí. Zabraňte postavení nebo plavání poblíž pískovců. Mohou se rozejít a také vás nechat v hluboké vodě nebo silných proudech.

Plavání mezi vlajkami vás obvykle udrží v bezpečí.

Další tipy na zabezpečení pláže a techniky obchodu, prohlédněte si náš rozhovor s Harries z Bondi Rescue.

8. Odchod

Když je čas jít, ujistěte se, že si vezmete cokoli s sebou. Pláže jsou veřejné, takže nechte svou část pláže přesně stejnou metodou, kterou jste ji opustili. Nenechávejte cigaretové zadky v písku. Jsou hrubé a také mohou poškodit mořský život, pokud se umytí do oceánu.

Pokud je pláž zaneprázdněna, nezatřepejte ručník tak obtížný nebo zakryjete lidi v písku. Vyberte si ručník, složte ji písečnou stranu a poté ji poskytněte pár opatrných koktejlů.

Většina australských pláží bude mít buď sprchu nebo nožní kohoutek (nebo obojí), aby opláchl jakýkoli typ písku i sůl. Neváhejte je využít!

9. Používání žabků na pláži

Je to spíše mazlíček než cokoli jiného.

Chápu, že písek se může zahřát. Když to však není, nenoste prosím žabky, když chodíte po pláži.

Když chodíte, švihnete za vás za vás všechny po zádech nohou a také kolem lidí, kterými chodíte kolem. Je to opravdu otravné.

Nenoste tenisky na pláž. Můj sourozenec se přenesl do Queenslandu v roce 2009. Věřím, že stále používá ponožky i fitness instruktory na pláž. Věř mi – vypadá to divně. Takže si stáhněte obuv a také si vezměte prsty do písku.

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba mít na paměti, když jste na australské pláži, je bavit se! Jsme požehnáni několika z nejneuvěřitelnějších pláží na světě a jsme hrdí na to, že je můžeme sdílet!

Jaké jsou vaše nejlepší tipy, jak získat nějaký čas na pláži v Austrálii?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post TNN: Přesně jak se vypořádat s starodávnou poutní cestou „Camino de Santiago“ ve Španělsku
Next post You’re My Boss: 10 Filming locations in Batanes