Západy a boční výlety: Vytěžit maximum z Santorini

Všechny romantické vize, které máte ze Santorini, jsou pravdivé. Domy, hrady a církve na cykladické styly, které se drží na skalnaté v sopce ostrova, jejich fasády a práškové modré střechy s použitím krásného kontrastu k azurové obloze a klidným vodám Středozemního moře, asi 300 metrů níže.

Santorini je všechno, v co byste doufali, a další. V nákupu, abyste tam využili maximum z vaší cesty, ať už jste v Santorini pro líbánky, nebo jen na cestování, je nejlepší znát několik nejlepších věcí vidět a dělat a jak se tam dostat.

Přeprava

Doporučujeme pronajmout si automobil nebo motorku po celou dobu vašeho pobytu. Měli jsme moped a bylo to dobré pro dva lidi, ale pokud máte rodinu nebo skupinu přátel, je pravděpodobně lepší si pronajmout auto. Podívejte se na Enterprise, protože v současné době mají v Řecku 10% sleva na nájem.

Ostrov Santorini není podstatný a existují některé dobré místní autobusy a taxíky, ale opravdu vidět ostrov a získat pocit pro jeho spoustu skrytých rohů, automobil nebo motocykl vám dá svobodu, kterou potřebujete prozkoumat u vašeho vlastním tempem. Pokud berete místní autobusy a taxíky, je nejlepší se zeptat hotelu nebo penzionu, kde je najít a kolik musí stát. Taxíky jsou obvykle účtovány pevnou sazbou na Santorini, ale netušící turisté jsou často přehnaní.

Jakmile přijdete na to, jak se chystáte obejít ostrova, je čas na zábavnou část … plánování, co vidět! Strávili jsme zde 10 dní a prostě to nebylo dost času. Existuje spousta památek a zážitků, které si na Santorini potěší, ale jsou to věci, které se stávají mezi vašimi plány, díky nimž je zvláštní. Když míříte do kostela, který jste umístili do svého cestovního plánu, a projdete nápisem, které říká „bezplatné ochutnávky bílého vína“, nenechte si ujít! Pokud vás místní pozve pro Ouzo, musíte jít.

Vždy ponechejte nějaký prostor ve svém rozvrhu na spontánnost, protože bez ní budete chybět část toho, co dělá Santorini tak zvláštním.

Západy slunce

O Santorini se říká, že má některé z nejhezčích západů slunce na světě, takže není divu, že jeden z typických Santorinských zážitků si užívá západu slunce od útesu vysoko nad Středozemním moři. Zde je několik úžasných míst, kde si můžete užít slunce vklouznutí do moře (nezapomeňte si přinést láhev vína):

Akrotiri maják: Jak slunce v odpolední obloze redden a poklesne nízko, tento maják, známý místně jako „Faros“, je senzačním místem pro zažití populární Santorini Sky Shoctacle. Ohřívací světlo zapadajícího slunce přináší do této bílé věže novou barvu a po noci po noci rotující světlo romanticky rozjasňuje noční oblohu, když se točí.

Hillside za Oií: Toto bylo naše velmi milované místo západu slunce v Santorini a zamířili jsme sem noc za noc. Je to jen mimo polní cestu severně od Oia. Pokud jedete po okolí poblíž času západu slunce, místní obyvatelé budou vědět, kam vás namířit. Budete si muset přinést vlastní přikrývku a jen nastavit na poli, ale názory zde jsou dechberoucí.

Západ slunce v Santorini
Osel schody Naoussa: Když se čas týká užívání západu slunce, hordy turistů se hrnou do útesů Oia jako mouchy na světlo, ale pokud byste chtěli být pryč od davů a ​​vlastně mít místo k sezení, zvažte osystové schody To způsobuje starý přístav Naoussa. Obvykle během dne se tato cesta používá pro turistické oslí jízdy nahoru a dolů po svahu, ale během západu slunce nabízejí úžasné výhody pro ty „v Know“. Zde si můžete vychutnat budovy Oia Sun Paint Oia zlaté barvy, než zmizí pod horizontem.

Vedlejší výlety

Samozřejmě budete mít svůj vlastní cestovní plán s několika hlavními památkami, které opravdu chcete vidět, když jste v Santorini, ale zvažte tyto několik vedlejších výletů, o kterých mnoho lidí neví. Pokuste se přidat jednu nebo dva z nich do vaší řecké dovolené a možná zjistíte, že se stanou vrcholem vaší návštěvy.

Gavalas Vineyard: Vlastně jsme na toto místo narazili, když jsme jeli na cestě do Oia z Perissa Beach, ale jsme velmi potěšeni, že jsme to udělali. Posadili jsme se a potěšili jsme se v některých lahodných tapas a několika bezplatných ochutnávkách jejich nejlepších vín. Romantické prostředí bylo ještě lepší výjimečnými službami a lahodnými červenými a bílými.

Perissa Beach: Tento kousek černého písku ráj nějak udržuje své jméno mimo mnoho seznamů „nejlepších pláží“ Santorini, ale absolutně by měla navštívit. Zůstali jsme v jednom z nejlepších apartmánů, jaké jsme kdy měli, jen pár minut chůze od této pláže. Říkalo se tomu písečné vily a existují obchody s automobilovým pronájmy, obchody s půjčovny motocyklů, bary a restaurace aLL podél pláže. Toto je jedna z našich velmi milovaných oblastí v Santorini.

Sandy Villas Santorini, Řecko
Volcano Tour: Santorini je domovem jedné z největších sopečných erupcí v zaznamenané historii, takže když jste tady, musíte si absolutně prohlédnout část speciální topografie vytvořené tímto geologickým jevem. Bude to trochu turistické, ale bylo by škoda chybět. Exkurze obvykle opouštějí ze starého přístavu Fira kolem dvanácti poledne a vydejte se na Nea Kameni, kde se skutečně dostanete po aktivních sopečných kráterech! Vůně síry a horké horniny naplní vzduch, když se příčným úzkou cestou podél okraje sopky. Celá exkurze trvá asi 2 hodiny.

Cesta nohou do Oia: Z Fira můžete vydat tuto úžasně malebnou cestu k Oii a poté jet autobusem nebo taxíkem zpět do svého hotelu. Je to docela běžná procházka, takže místní obyvatelé a váš hotel vás mohou nasměrovat ideálním směrem, ale je to skvělý způsob, jak se dostat do cvičení a zároveň zažít okouzlující architekturu a přirozenou přitažlivost OIA. Celá procházka trvá asi tři hodiny a meandruje po kopci, kde si můžete dát potěšení z nádherných výhledů.

Užijte si Santorini!

Toto je skutečně jeden z nejvíce architektonicky a geograficky požehnaných ostrovů, jaké jsme kdy viděli, a stojí za to dát alespoň týden prozkoumat. V Santorini jsme poskytli jen několik věcí, které je třeba vidět, takže se ujistěte, že na ostrově požádáte místní obyvatele o nejlepší tajná místa. Přitažlivost Santorini není tajemstvím, ale pokud si půjčíte automobil a prozkoumáte jej samostatně, pravděpodobně najdete skrytý roh tohoto ráje jen pro sebe. Pokud plánujete brzy cestovat do Řecka, nezapomeňte se podívat na našeho řeckého průvodce.

Už jste byli v Santorini? Co byste přidali do tohoto seznamu?

Mít rád? Připnout! ?

Zřeknutí se odpovědnosti: Kozy na silnici jsou spolupracovníkem Amazonu a také přidruženým společností pro některé další maloobchodníky. To naznačuje, že vyděláváme provize, pokud kliknete na odkazy na našem blogu a nakupujete od těchto maloobchodníků.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post TNN: Hackes sociální sítě: Jak přesně pěstovat svůj blog v roce 2021 s nomádským Mattem
Next post Královská karibská ovace moře: Průvodce výletním průvodcem pro první časovače